Міністерство інформаційної політики України


МІП: Питання реінтеграції Донбасу - це не тільки повернення територій, а й людей

2 листопада 2017 року за круглим столом "Стратегія повернення тимчасово окупованих територій Донбасу" Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова разом із представниками Київського прес-клубу, Інституту соціальних досліджень імені О.Яременка, експертами та журналістами обговорили питання реінтеграції Донбасу.

Еміне Джапарова, під час обговорення нагадала, що МІП розробило Стратегію інформаційної реінтеграції Донбасу, де реінтеграція Донбасу - це не тільки повернення територій, а головним чином - людей, де головними складовими є:

- Переселенці, які є чи не головним зв'язком між материком та неконтрольованими територіями через горизонтальні зв'язки (родичі, друзі).

- Освіта - доступ дітей з окупованих територій до української освіти, як запорука фізичної та ментальної присутності в українському "полі".

- Українські ЗМІ, що формують інформаційний простір.

Перший заступник наголосила: "Процеси формування нових ідентичностей на окупованих територіях тривають. Ми це називаємо окупацією свідомості. Нам це не подобається. Але з цим потрібно працювати. Окрім того, не можна розділяти Крим та Донбас політично. Попри різні умови та дійсність в цих окупованих Росією українських територіях, мета агресора одна. Крим та Донбас - два пазли одніє картини злочину РФ проти українців та України", - сказала Джапарова.

Дмитро Ткаченко, радник Міністра з питань інформаційної реінтеграції Донбасу додав, що інформаційна деокупація та реінтеграція - це складова загальної комплексної стратегії реінтеграції, яка в Україні знаходиться в стані формування. "Сьогодні Міністерство розробляє інформаційну кампанію присвячену століттю УНР на Донбасі. Донбас дав Україні безліч відомих і невідомих героїв Визвольних Змагань 1917-1921 років. І наше завдання - розказати про це самим донеччанам та луганчанам", - сказав Ткаченко.

Зазначимо, під час заходу було включено телемостом прес-конференцію з Краматорська та Литви.

Учасники: Еміне Джапарова, Перший заступник Міністра інформаційної політики України; Георгій Тука, Заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій; Олександр Бригинець, Народний депутат України; Дмитро Ткаченко, радника Міністра інформаційної політики України з питань інформаційної реінтеграції Донбасу, керівник аналітичного центру Фабрика думки "Донбас"; Елла Лібанова, директор Інституту демографії і соціальних досліджень ім. Птухи НАН України; Ольга Балакірєва, Голова правління Українського інституту соціальних досліджень ім.. О. Яременка; Юлія Каплан, експерт-аналітик, головний консультант НІСД; Василь Павлов, історик.Адреса цієї сторінки: http://mip.gov.ua/news/2059.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове