Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  3 Листопада 2017, 13:11

МІП на заході ОБСЄ «Вільні медіа як основа європейської безпеки» закликало звільнити наших журналістів-політв'язнів

2-3 листопада у Відні (Австрія) проходив захід ОБСЄ «Вільні медіа як основа європейської безпеки» за участі державного секретаря Міністерства інформаційної політики України Артема Біденка.

В перший день заходу Артем Біденко під час виступу зазначив, що Україна твердо тримає позицію за свободу слова та вільні медіа. «Ми країна, де права та свободи людей, медіа – понад усе. Ми рівняємося на країн-лідерів у цих питаннях: вносимо зміни в законодавство, відслідковуємо кожен випадок, що стосується порушення прав представників ЗМІ.

Нас турбує наш півострів Крим – це територія, яка потребує сьогодні перевірки стану свобод громадян. Росія створює ілюзію того, що в Криму всі живуть щасливо, що там працюють багато національних ЗМІ, але це не так», - сказав Біденко.

Під час заходу МІП запросило моніторингову місію ОБСЄ в Крим, щоб перевірити стан свобод громадян.

У ході другого дня заходу, де піднімали питання ролі засобів масової інформації під час конфліктів, державний секретар зауважив на питаннях безпеки журналістів.

"Україна під час конфлікту стикається з ситуаціями де, зокрема і журналісти, стають політв'язнями. У неволі перебувають відомі українські журналісти-патріоти: Роман Сущенко, Микола Семена та інші бранці".

Біденко закликав представників-учасників країн на заході здійснювати дипломатичний тиск на країну-агресора, аби звільнити представників ЗМІ.

Під час заходу представники США, Канади і ЄС заявили, що ніколи не визнають Крим територією Росії.

Нагадаємо, цей захід ОБСЄ зібрав учасників з 57 країн.


Перейти до списку публікацій