Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Новини  >  30 Жовтня 2017, 15:10

МІП на STRATCOM MiniSUMMIT: Досвід України – в центрі уваги провідних європейських борців з пропагандою

25-26 жовтня 2017 року в Празі заступник Міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін взяв участь у STRATCOM MiniSUMMIT, присвяченому стратегічним комунікаціям.

Коментуючи участь у закритих сесіях саміту, Дмитро Золотухін зазначив, що ставлення світу до пропаганди та країн, що її розповсюджують, змінилося. Україна згадується через кожні 5-7 хвилин. Якщо півроку, чи рік тому серед слухачів ще зустрічалися «голуби», то тепер майже всі – «яструби». Багато учасників усе ще переконані, що «треба піднімати обізнаність», «вчити людей», «розвивати демократію», проте більшість уже готова до радикальних дій».

У ході форуму МІП вдалося провести більше 15 двосторонніх зустрічей з посадовими особами країн-партнерів, а також домовитись про окрему «українську платформу» на наступному саміті, присвячену досвіду України у боротьбі з ворожими наративами та дезінформацією.

На саміті також обговорювалося підписання «Декларації європейських цінностей: 7 спільних кроків проти російської підривної діяльності», розробленої European Values Think-Tank.

Декларація передбачає: визнання політичними лідерами існуючої загрози; розслідування та викриття ворожої діяльності; вивчення масштабів впливу російської дезінформації; створення єдиного експертного органу на рівні ЄС; протистояння агресору на політичному рівні; створення робочої групи з країн ЄС і НАТО, що стурбовані російською агресією; сприяння розумінню проблеми поза експертними колами.

Участь у відкритій частині саміту взяли: 150 представників урядів країн світу, НУО, медіа; закриті сесії форуму відвідали 140 представників урядів із 27 країн світу.


Перейти до списку публікацій