Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  25 Жовтня 2017, 13:10

МІП: Генерал Петро Григоренко має стати прикладом сучасним українцям в їх боротьбі за Крим та кримських татар

20 жовтня 2017 року в Арт-хабі ІА "Укрінформ" відбувся вечір пам'яті, присвячений 110-й річниці від дня народження правозахисника Петра Григоровича Григоренка.

За словами Першого заступника Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарової, мета режиму, як радянського в минулому, так і путінського сьогодні – створити ілюзію величі, відкритості та "дружби всіх народів". На це витрачалися та витрачаються величезні ресурси: людські та фінансові. "Кримські татари за обох режимів ненасильницьким шляхом знаходили спосіб створювати величезні завади у спробах створювати такі міфи. Ціною життів, доль, колективної болі", - сказала Джапарова.

Мустафа Джемілєв: "Григоренко був легендарною особою, яка могла собі дозволити внутрішню свободу. Завдяки Петру Григоренку тема Криму і кримських татар вийшла за межі СРСР. Він постійно давав інтерв'ю, писав статті про те, як несправедливо радянська система поводиться з корінним народом Криму".

Організатори: Міністерство інформаційної політики України та кримська проектно-освітня платформа Q-Hub.

Учасники: Еміне Джапарова, перший заступник Міністра інформаційної політики України; Мустафа Джемілєв, лідер кримськотатарського народу, радянський правозахисник і дисидент, український політичний діяч, один з лідерів кримськотатарського національного руху, голова Меджлісу кримськотатарського народу в 1991-2013 роках; Дервіш Халіл, художник, голова культурного департаменту проектно-освітньої платформи Q-Hub; Гульнара Бекірова, історик, член українського ПЕН-клубу; Наталія Беліцер, експерт Інституту демократії імені Пилипа Орлика; Мрідула Гош, голова правління «Східно-Європейський Інститут Розвитку»; Володимир Казарін, професор, ректор Таврійського національного університету; Валентина Потапова, освітня активістка у сфері правозахисту, керівниця напрямку по співпраці УГСПЛ з вищими навчальними закладами. 

Нагадаємо, Генерал Григоренко пройшов духовну еволюцію в дуже складних умовах: від сталініста, більшовика до прихильника демократії, прав особистості, прав нації, права України на незалежність. Виступав на захист кримських татар та інших депортованих народів. Петро Григоренко – генерал Радянської армії, видатний правозахисник, публіцист, член-засновник Московської та Української гельсінських груп – один з найактивніших та найпослідовніших борців за громадянські та національні права та свободи в СРСР у другій половині ХХ століття.


Перейти до списку публікацій