Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  24 Жовтня 2017, 11:10

МІП: В Брюсселі відбулися консультації Україна – ЄС з питань правових наслідків тимчасової окупації АР Крим та м. Севастополь

18-19 жовтня у м. Брюссель (Королівство Бельгія) Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова взяла участь у П'ятому раунді консультацій Україна - Європейський Союз з питань правових наслідків тимчасової окупації АР Крим та м. Севастополь. 
Під час виступу Еміне Джапарова сказала, що в Криму порушується права на особисту недоторканість, свободу слова та висловлювання думок, мирних зібрань і об’єднань, думки, совісті та релігії, тощо. 

«Увага до Криму на міжнародному порядку денному, а відповідно й в інформпросторі, попри достатньо потужну політику невизнання, слабшає. На цьому тлі, масштаб репресій збільшується по відношенню до громадян України в Криму. Необхідно започаткувати реальний та формалізований механізм міжнародного обговорення теми Криму. Передостання резолюція Європарламенту фіксує необхідність можливості платформи із деокупації. Кримські санкції на наш погляд варто збільшувати. А порушення прав людини, які є системними та цілеспрямованими в окупованому Криму, мають стати підставою для розширення персональних санкцій. Тим більше, кримська прокуратура протягом року матиме абсолютно конкретні прізвища людей, причетних до скоєння злочинів"", - наголосила Перший заступник. 

Під час зустрічі також обговорювалися питання забезпечення прав мешканців півострову, перешкоджання журналістській діяльності, вживання реальних політико-економічних кроків, необхідних для звільнення Криму від агресора, а також про можливість створення посади Спецпредставника ЄС по Криму. Крім того поінформували сторону ЄС про формування «групи друзів України з деокупації Криму».

Довідково: Консультації з питань правових наслідків тимчасової окупації АР Крим та м. Севастополь - міжвідомчі переговори між Україною та Європейським Союзом, які проводяться щороку. Від сторони ЄС участь у заході беруть представники ЄСЗД та профільних гендиректоратів Єврокомісії, від України - керівництво органів державної влади, відповідальних за питання порядку денного. 

Основна мета консультацій - вироблення на експертному та вищому рівнях подальшої політики щодо АР Крим та м.Севастополь, узгодження імплементації політики невизнання, інформування сторони ЄС про розвиток ситуації на тимчасово окупованому окупованому півострові, визначення та вирішення проблемних аспектів, які виникають на кримському напряму політики ЄС та України. 

Сторони "звіряють годинники", а також виробляють конкретні рекомендації, які враховуються у подальших зустрічах на високому рівні та при плануванні практичних кроків щодо деокупації Криму, захисту прав та свобод громадян України, які проживають на території АР Крим та м.Севастополь.

Учасники офіційної делегації України: Еміне Джапарова, Перший заступник Міністра інформаційної політики; Юсуф Куркчі, перший заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, Андрій Галущак, Державний секретар Міністерства інфраструктури України; Микола Точицький, представник України при ЄС.


Перейти до списку публікацій