Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Новини  >  28 Березня 2015, 00:03

Дмитро Золотухін виступив на щорічній конференції з конкурентної розвідки у Страсбурзі з доповіддю про інформаційні війни

2

25-26 березня в Стразбурзі відбулась 7-ма щорічна міжнародна конференція з конкурентної розвідки, яка збирає експертів інформаційної та аналітичної сфер зі всього світу.

За домовленістю з організаторами конференції – німецьким Інститутом Конкурентної Розвідки – радник Міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін представив учасникам конференції свою доповідь на тему: «Інформаційна війна. Уроки українсько-російського конфлікту».

У своїй презентації радник Міністра розкрив основні загрози та технології використання інформаційної зброї як для публічного так і для корпоративного секторів, а також навів ряд прикладів застосування маніпулятивних інструментів, які спотворюють картину реального світу для західних споживачів інформації та аналітиків.

Зокрема, увазі учасників конференції були представлені дослідження про одні з найяскравіших прикладів дифамації з боку російських ЗМІ. А саме, штучне створення віртуальної особи «іспанського диспетчера», який нібито розповів про український військовий літак поряд з малайзійським Боїнгом через свій твіттер. А також кейс про те, як ведучий російський телеканал видав за доказ змонтований з допомогою фотошопу «супутниковий знімок», на якому військовий літак нібито випускає ракету по пасажирському Боїнг.

В процесі конференції з іноземними експертами також обговорювалися питання інструментів і методик захисту від загроз спотворення реальної інформації та намагань маніпулювати інформаційною сферою.


Перейти до списку публікацій