Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Новини  >  3 Жовтня 2017, 16:10

МІП: На підконтрольних територіях в зоні АТО вдалося забезпечити сталий сигнал українських мовників

29 вересня 2017 року Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова взяла участь у заході "Перші кроки у становленні миру. Формування мирних процесів на Сході України політико-дипломатичним шляхом", організованому Верховною Радою України.

У ході обговорення Еміне Джапарова розповіла про порушення свободи слова на тимчасово окупованій території АР Крим та окремих територіях Донецької та Луганської областей. "Окупаційна «влада» Російської Федерації встановлює заборону на свободу думки, свободу слова та вираження поглядів, здійснює заходи для залякування журналістів та всіляке перешкоджання їх професійній діяльності, інших основоположних прав і свобод людини. У Криму та на Донбасі відключено українські телеканали, забезпечено незаконне мовлення місцевих телерадіоорганізацій та ліцензіатів Роскомнадзору, у Криму заблоковано доступ до 60 українських сайтів, на Донбасі – до 113", - сказала Джапарова.

Джапарова підкреслила, що починаючи з 2015 року Міністерство працює над реалізацією державної інформаційної політики, яка б сприяла консолідації українського суспільства та мирному врегулюванню збройного конфлікту на Донбасі. "Одне з наших завдань у цьому напрямку – це відновлення та розвиток мовлення на Сході України. Наразі, на підконтрольних територіях в зоні АТО вдалося забезпечити сталий сигнал українських мовників, випускається газета "Донбасс Информ", що поширюються безкоштовно у Донецькій та Луганській областях. Це ефективний продукт для мешканців східних регіонів, що проживають по обидва боки від лінії розмежування. Контент: новини, роз’яснювальна інформація, наприклад, про нові правила перетину адмінмежі, про соціальні виплати, про доступ до освіти, новини", - зазначила вона. 

Зазначимо, на заході були присутні: учасники Мінського переговорного процесу, міжнародні та українські експерти, представники громадських організацій, Представник Міністерства закордонних справ України, представники Генштабу, представники СБУ, Представник Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Представник Міністерства юстиції України, Представник Міністерства закордонних справ України, зокрема: Еміне Джапарова, перший заступник Міністра інформаційної політики України; Ірина Геращенко, перший заступник Голови Верховної Ради України; Григорій Немиря, Голова Комітету з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин; Георгій Тука, Заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб; Ігор Лапін, Перший заступник Голови Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації, Народний депутат України; Сергій Тарута, Співголова міжфракційного депутатського об'єднання «Всеукраїнський діалог», Народний депутат України; Ноель Калхун, заступниця Представника УВКБ ООН в Україні


Перейти до списку публікацій