Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  19 Вересня 2017, 09:09

Дмитро Золотухін: "Україні та Європі потрібно ділитися досвідом протистояння дезінформації"

1

13 вересня 2017 року заступник Міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін взяв участь у подіумній дискусії «Українські уроки: боротьба з дезінформацією та захист демократії», організованій НУО «Democracy Reporting International» у Берліні.

Розповідаючи про гібридну агресію РФ в Україні, Дмитро Золотухін зазначив: "Все, що зараз відбувається в українському інформаційному просторі, правильніше було б віднести до сфери роботи спецслужб. Це активні заходи. Це не дії, які вчиняються медіа, вони реалізуються організаціями, що лише вважають себе ЗМІ та представляються журналістами».  

Заступник Міністра резюмував: «Україна отримала величезний досвід боротьби з дезінформацією, дуже багато якої, на жаль, надходить з Європи. Коли неправдиві відомості про Україну з'являються в європейських ЗМІ – це дуже болісно. У тому числі й для самої Європи. Тому Європі й Україні потрібно ділитися інформацією та досвідом в області протистояння дезінформації».

Виконавчий директор «Democracy Reporting International» Майкл Мейер-Резенде зазначив, що «українці мають досвід протидії тому, що лякає Європу», і саме тому необхідна співпраця України з європейською спільнотою в сфері захисту демократії та протидії дезінформації.

Ростислав Огризко, радник-посланник Посольства України в Німеччині, у своєму виступі спростував найпоширеніші наративи російської пропаганди, зокрема такі, що під час Другої світової війни українці співпрацювали з нацистами, в 2014 році до влади в України прийшли неонацисти, а Крим – споконвіку російська земля.

Участь у заході також взяли представники українських громадських організацій, які розповіли про суспільні ініціативи щодо розвінчування фейків і протидії неправдивій інформації.


Перейти до списку публікацій