Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  11 Вересня 2017, 12:09

Дмитро Золотухін: "Для забезпечення прав журналістів нам потрібно наслідувати європейський досвід"

4-8 вересня 2017 року заступник Міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін провів низку зустрічей з представниками Посольства України в Естонії та керівництвом Департаменту комунікацій МЗС Естонії під час робочої поїздки до Таллінну.

Під час своєї доповіді на експертному семінарі «Інформаційні, кібер і гібридні інструменти як нова зброя війни» Дмитро Золотухін зазначив: «Гібридна агресія стосується не лише України, вона зачіпає всю європейську спільноту. Вона становить загрозу спільним цінностям європейської родини, зокрема свободі слова, що є основоположною для демократичного розвитку будь-якої країни».

«Для забезпечення недоторканності свободи слова та прав журналістів, нам потрібно наслідувати європейський досвід», - зазначив заступник Міністра та розповів про кейс, пов’язаний із дотриманням балансу між забезпеченням інформаційної безпеки держави та захистом свободи слова і права журналістів на професію, який МІП планує взяти на озброєння під час реалізації Доктрини інформаційної безпеки.

Коли Естонію звинуватили в цензурі через неакредитацію російської «новинної агенції» «Sputnik» на захід, естонський уряд заявив, що забезпечує безпечне та відкрите робоче середовище для ЗМІ, що дотримуються професійної етики та стандартів журналістики, визначених Міжнародною федерацією журналістів. «Та російський «Sputnik» не є організацією, яка здійснює діяльність у відповідності до цих норм. Більше того, Європарламент у своїй резолюції назвав такі російські ЗМІ «псевдо-медіа», - пояснив Золотухін і резюмував: «Таким чином, уряд залишає за собою право не допускати на свої заходи людей та організації, діяльність яких не збігається з визначеними принципами».

Нагадаємо,25 лютого 2017 року Президент Петро Порошенко підписав указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони "Про Доктрину інформаційної безпеки України" і затвердив Доктрину. Доктрину було розроблено Міністерством інформаційної політики України за участі Експертної ради при МІП, громадськості й інших зацікавлених органів.


Перейти до списку публікацій