Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  3 Серпня 2017, 14:08

Юлія Каздобіна: «Фальсифікація історії – один із інструментів, який застосовує Росія у своїй агресивній пропаганді»

1 серпня 2017 року в ІА «Укрінформ» відбулася прес-конференція, присвячена підсумкам проведення першого Дня українсько-кримськотатарської дружби і солідарності в Ічнянському районі Чернігівської області та перспективам відзначення 360-річчя Конотопської битви, організована Міністерством інформаційної політики України.

Радник Міністра інформаційної політики України Юлія Каздобіна зазначила на важливості відзначення свят, які б символізували єдність українців і кримських татар: «Фальсифікація історії – один із інструментів, який застосовує Росія у своїй агресивній пропаганді. Тому популяризація історичних подій, які замовчувала російська історіографія, сприятиме розвінчуванню міфів і брехні та консолідуватиме суспільство навколо ідеї єдності українського та кримськотатарського народів».

Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу, розповів: «Розуміння важливості українсько-кримськотатарської загальної історії існувало давно, але в той же час воно не могло пробитися конкретними справами завдяки тому, що російська історіографія століттями вбивала в наші голови своє розуміння тих подій, які відбувалися на тому великому просторі, де жили наші народи в минулому».

Тому, на його думку, ініціатива проведення першого Дня українсько-кримськотатарської дружби є визначальною, адже пішла «знизу», а отже демонструє перемогу над російськими міфами.

Голава Меджлісу кримськотатарського народу також вважає, що необхідно на державному рівні створити оргкомітет для гідного відзначення в Україні через два роки майбутньої 360-ї річниці Конотопської битви, в якій для перемоги над «московитами» об'єдналися українські війська гетьмана Івана Виговського і кримськотатарські - Мухаммед Герай хана IV.

Участь у заході взяли: Юлія Каздобіна – радник Міністра інформаційної політики України щодо Криму; Рефат Чубаров - голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України; Григорій Герасименко - голова Ічнянської районної ради; Різа Шевкієв - член Меджлісу кримськотатарського народу; Василь Мисан - голова Крупичпільської сільської ради; Андрій Іванець - координатор Таврійської гуманітарної платформи, кандидат історичних наук.

Зазначимо, 26 липня 2017 року в Ічнянському районі вперше відзначили День українсько-кримськотатарської дружби і солідарності. У ньому взяли участь члени Меджлісу кримськотатарського народу, представники органів влади та самоврядування Ічнянського району, кримської громадськості, активісти громадських організацій Києва та Чернігівщини.


Перейти до списку публікацій