Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  2 Серпня 2017, 16:08

МІП: В Україні з’явився посібник із рекомендаціями з інформаційної безпеки в Інтернеті під час конфлікту

2 серпня 2017 року в Києві було презентовано видання «Рекомендації з інформаційної безпеки в Інтернеті під час конфлікту».

Державний секретар Міністерства інформаційної політики України Артем Біденко під час заходу зазначив: «Ми вітаємо розробку такого посібника, адже він не лише демонструє ефективність співпраці між органами влади та громадянським суспільством, а й надає дійсно важливі рекомендації щодо безпечної поведінки в мережі в умовах збройного конфлікту». За його словами, Міністерство поширюватиме посібник серед інших органів влади та суспільства.

«МІП також дотримуватиметься рекомендацій, прописаних у посібнику, та вже запровадило деякі з них. Зокрема, така ліцензія як Creative Commons Attribution4.0 International стоїть на сайті відомства вже давно», - додав Біденко.

За словами Віталія Мороза, керівника програм нових медіа ГО «Інтерньюз-Україна», рекомендації створювалися на основі досліджень і досвіду інших країн (США, країн Балтії, Ізраїлю) в регулюванні свободи Інтернету під час конфлікту.  «Ми провели, впродовж травня-липня, 6 поїздок із громадськими слуханнями й експертними обговореннями в таких містах України: Одеса, Івано-Франківськ, Львів, Святогірськ, Вінниця, Харків тощо», - зазначив Віталій Мороз. Він додав, що рекомендації розроблено зокрема для того, щоб громадськість знала, як ефективно використовувати всі канали комунікації для направлення звернень.

Посібник включає поради для працівників органів влади щодо використання термінів, які містять емоційне забарвлення; розповідає про відповідальність чиновників за те, що вони пишуть та як коментують;  описує технічні підходи до публікації та розповсюдження відео представниками державних інституцій, щоб закордонні ЗМІ могли використовувати їх, не порушуючи авторського права, тощо.

Зазначимо, що рекомендації «Як підсилити інформаційну безпеку в Інтернеті під час конфлікту» були створені на основі робочих зустрічей за участі МОУ, СБУ, МІП, представників медіаспільноти, міжнародних організацій, ІT-спільноти в ГО «Інтерньюз-Україна», а також експертних дискусій щодо свободи Інтернету, що були проведені в 6 містах України в першій половині 2017 року.

Участь у заході взяли: Артем Біденко, державний секретар Міністерства інформаційної політики України; Віталій Мороз, керівник програм нових медіа ГО «Інтерньюз-Україна»; Тетяна Попова, експерт з комунікацій, ГО «Інформаційна безпека»; Микола Костинян, експерт з цифрової безпеки.

 

 


Перейти до списку публікацій