Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  1 Серпня 2017, 11:08

МІП: Телевежа у Бахмутівці дозволить охопити українським мовленням території впритул до «лінії розмежування»

1

28 липня в Києві відбувся Форум партнерів «Стратегія розвитку Луганської області на період до 2020 року» за участі Першого заступника Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарової.

Захід організовано за підтримки Програми розвитку ООН та Луганської ОДА.

Під час заходу Еміне Джапарова розповіла про результати відновлення українського телерадіомовлення: «За період 2015-2017 рр. від іноземних партнерів залучено понад 60 передавачів, а також одну телевежу. Крім того, для зони АТО за ці роки виділено 57 FМ-радіочастот – це приблизно 30% від усіх частот, що були надані в користування по Україні. Тобто третина радіочастотного ресурсу пішла в Донецьку та Луганську області, а Суспільне мовлення отримало в зоні АТО 24 частоти».

Перший заступник нагадала, що вже розпочато будівництво телекомунікаційної вежі в селі Бахмутівка Новоайдарського району Луганської області. «Наразі продовжується будівництво РТПС у Бахмутівці Луганської області. У цілому, висота вежі становитиме 134 м, завдяки чому сигналом українських телеканалів і радіостанцій буде охоплено підконтрольні території впритул до "лінії розмежування". Телевежа також охопить ще й частину тимчасово окупованих територій (Луганськ, Алчевськ)», - підкреслила Еміне Джапарова.

Заступник додала, що це все здійснюється в рамках  підходу режиму з особливим мовленням.

2

У свою чергу, постійний представник ПРООН в Україні Ніл Вокер розповів про пріоритети діяльності ООН в Україні: «Підтримка переселенців і соціально-економічне відновлення постраждалих від конфлікту регіонів на Сході України є одним із найважливіших пріоритетів ООН в Україні. Оновлена стратегія регіонального розвитку допоможе місцевій владі, громадянському суспільству та приватному сектору працювати разом, щоб відродити економіку регіону, прискорити відновлення, поліпшити умови життя, створити нові робочі місця та зміцнити довіру між громадами».

Нагадаємо, що розвиток мовлення в Луганській області та на Сході в цілому здійснюється в рамках роботи Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення при Міністерстві інформаційної політики України.

1


Перейти до списку публікацій