Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  14 Липня 2017, 17:07

"Радянська історія намагалась штучно зменшити та викривити роль інших народів у будь-яких перемогах", - Е.Джапарова

13 липня Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова взяла участь у спільному з депутатами німецького Бундестагу парламентському заході «Німеччина та Україна в Європі: відповідальність за минуле – обов’язки на майбутнє».

У ході конференції Перший заступник зазначила: «Радянська історія намагалась штучно зменшити та викривити роль інших народів у будь-яких перемогах: військових, наукових, мистецьких, спортивних. Десятки років радянська машина формувала із сотень народів і десятків республік, сотень мільйонів людей одну єдину «русскую» ідентичність. Російська мова та російський історичний наратив – стали основою, а Україна та українці були приречені бути частиною «русского мира». На щастя, цей «пуповинний зв'язок» ми розірвали в 2014 році та виборюємо свою справжню незалежність і соціально-політичну самість і суб'єктність. Це процес. Тривалий. Не простий. Та на цьому шляху є багато партнерів, без яких це було б неможливо». Тому, на її думку, важливо витягнути історичні міфи й уроки, проаналізувати, яка відповідальність Європи перед Україною та навпаки.

Участь у заході взяли представники центральних органів виконавчої влади України, представники міжнародних організацій, провідні експерти, політики, державні діячі, історики обох країн і представники громадянського суспільства України та Німеччини.


Перейти до списку публікацій