Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  16 Червня 2017, 12:06

Еміне Джапарова нагадала: “Подорож до Криму через Москву або російський кордон є порушенням українського законодавства та має наслідки”

13 червня 2017 року Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова виступила із доповіддю про стан дотримання прав людини в окупованому Криму та на Донбасі в рамках щорічного Діалогу з питань прав людини Україна-ЄС.

У своїй доповіді Еміне Джапарова підняла питання посилення персональних санкцій, зокрема по відношенню до тих осіб, що причетні до порушення свободи слова в Криму. «МІП разом із правозахисниками розробило список душителів свободи слова, за яким є чітка доказова база щодо кількох десятків осіб, причетних до знущання над українськими журналістами та медіа, обмеження їх прав і свобод», - розповіла Джапарова.

Перший заступник також звернула увагу на процедуру отримання дозволу для поїздки в Крим для іноземних журналістів. «Процедура отримання дозволу фактично триває день, у межах існуючого законодавства спрощена максимально; а подорож до Криму через Москву або російський кордон є порушенням українського законодавства та має наслідки», - зазначила вона.

Представники ЄС разом з іншими учасниками Діалогу висловили серйозну стурбованість подальшим погіршенням ситуації з правами людини на Кримському півострові, у тому числі становищем кримських татар після незаконної анексії Російською Федерацією. Вони також засудили порушення прав людини і зловживання у тимчасово окупованих районах Донецької і Луганської областей та закликали до негайного звільнення незаконно затриманих українських громадян у Росії та на Кримському півострові.

У рамках Діалогу відбулося також обговорення імплементації Національної стратегії у сфері прав людини та Плану заходів 2015-2020 рр.


Перейти до списку публікацій