Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Новини  >  16 Червня 2017, 11:06

МІП: Авдіївка наразі забезпечена телевізійним та радіосигналом програм Суспільного мовлення

14 червня учасники виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики здійснили моніторинг мовлення програм Суспільного мовлення: «UA:Перший», «ДоТеБе» та «Голос Донбасу» в Авдіївці Донецької області.

За словами Державного секретаря Міністерства інформаційної політики України Артема Біденка, який бере участь у виїзному засіданні Комітету, присутність Суспільного мовлення в Авдіївці стала можливою завдяки відповідному рішенню Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення при МІП.

«На виконання рішення Комісії перенос двох передавачів з Очеретиного до Авдіївки й організацію мовлення двох суспільних програм – «UA:Перший» і «ДоТеБе» на 12 та 30 телевізійних аналогових каналах – оперативно здійснив Концерн РРТ при підтримці військово-цивільної адміністрації міста. Також КРРТ забезпечив стабільну роботу обладнання, за допомогу якого в Авдіївці ретранслюється сигнал суспільної радіостанції «Голос Донбасу», – розповів Державний секретар. Біденко зазначив, що сьогодні в Авдіївці також добре ловить сигнал радіостанцій «Армія FM» та «Перший канал Українського радіо».

Сергій Костинський, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, підкреслив, що наступним етапом розвитку українського мовлення в Авдіївці й інших населених пунктах Донецької та Луганської областей, які знаходяться безпосередньо на «лінії розмежування», має стати розвиток малопотужного FM-радіомовлення.

«Одним із пріоритетних напрямків роботи Комісії на сьогоднішній день є розвиток малопотужного FM-радіомовлення в ключових містах і селищах, які знаходяться безпосередньо на «лінії розмежування», перш за все – в Авдіївці», – підкреслив член Національної ради.

Зазначимо, на сьогодні в Авдіївці мовлять одна державна та дві суспільні радіостанції – «Армія FM» (Міністерство оборони України), «Голос Донбасу» (НСТУ), а також «Перший канал Українського радіо» (НСТУ) на частоті 873 кГц. Українські телеканали та 10 радіостанцій доступні в місті завдяки супутниковому мовленню з таких супутників, як: Amos 7/3, Astra 4А та Eutelsat 9B. Також у місті отримали ліцензію три провайдери програмної послуги, які надають послуги кабельного телебачення: «Онлайн-Україна», «Діджітал Скрінз», «ФОП Маркелова».

Нагадаємо, розвиток мовлення в зоні проведення АТО та на територію Криму здійснюється в рамках роботи міжвідомчої Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення, що була створена в 2015 році при Міністерстві інформаційної політики України. Співголовами Комісії є очільники Міністерства інформаційної політики України, Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, а також Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України.


Перейти до списку публікацій