Міністерство інформаційної політики України


Комісія з питань відновлення мовлення при МІП представила План будівництва нових веж і розвитку мовлення в зоні АТО

15 червня в Краматорську члени Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення при Міністерстві інформаційної політики України презентували План розвитку телекомунікаційної інфраструктури, цифрового телебачення і FM-радіомовлення в Донецькій та Луганській областях на 2017-2018 роки. 

Згідно з ним у 2017 році відбудеться будівництво двох щогл, у Бахмутівці Луганської області висотою 134 м та в Покровську Донецької області висотою 200 м, що дозволить суттєво збільшити територію розповсюдження цифрового, аналогового телевізійного мовлення та FM-радіомовлення на підконтрольних територіях і на «лінії розмежування».

Водночас передбачається будівництво ще двох додаткових щогл у Гірнику й одному з населених пунктів Бахмутського району Донецької області висотою до 200 метрів, для організації цифрового телевізійного та FM-радіомовлення безпосередньо на окуповані райони Донецької та Луганської областей. 

Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова заявила, що Міністерство розробило відповідний законопроект про внесення змін до державного бюджету 2017 року, який передбачає фінансування як розбудови телекомунікаційної інфраструктури, так і придбання необхідного обладнання. 

«У законопроекті ми передбачили виділення субвенції Донецькій області на будівництво щогли в Покровську на суму 23 млн гривень, – заявила Перший заступник. – Крім того, тільки для потреб Донецької області законопроектом передбачається виділення близько 16 млн гривень для закупівлі цифрових передавачів, фідерів, антен тощо».

Під час презентації Плану Сергій Костинський, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, також розповів: «По-перше, ми плануємо охопити телерадіомовленням «білі плями» на «лінії розмежування» і, таким чином, уже раз і назавжди вирішити питання з дефіцитом українських телеканалів і радіостанцій. По-друге, Комісія ставить перед собою завдання забезпечити мовлення в «цифрі» та радіомовлення на окуповані міста, що знаходяться вздовж лінії розмежування, зокрема, на Донецьк». 

Зазначимо, на сьогодні на тимчасово окуповані території Донецької області здійснюють мовлення: з супутника Амоs 7/3 – 28 телеканалів, 5 радіостанцій; Astra 4a – 69 телеканалів, 5 радіостанцій; Eutelsat 9B – 6 телеканалів, Azerspace – 1 телеканал. У тому числі на середніх хвилях працюють: Всесвітня служба радіомовлення України – на частоті 1413 кГц, Перший канал Українського радіо – 873 кГц. Ефірне мовлення на підконтрольних територіях Донецької області здійснюють 28 аналогових телеканалів, 33 цифрових телеканали, 27 FM-радіостанцій. Кабельне телебачення в регіоні доступне в 36-ти населених пунктах Донеччини.   

Нагадаємо, розвиток мовлення в зоні проведення АТО та на територію Криму здійснюється в рамках роботи міжвідомчої Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення, що була створена в 2015 році при Міністерстві інформаційної політики України. Співголовами Комісії є очільники Міністерства інформаційної політики, Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, а також Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.Адреса цієї сторінки: http://mip.gov.ua/news/1840.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове