Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  12 Червня 2017, 16:06

МІП: Невдовзі в Авдіївці з'являться програми Суспільного мовлення – «UA:Перший» та «ДоТеБе»

На засіданні Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення при Міністерстві інформаційної політики України було ухвалено рішення щодо організації трансляції в Авдіївці Донецької області програм Суспільного мовлення – «UA:Перший» та «ДоТеБе».

Еміне Джаппарова, в.о. Міністра інформаційної політики України, Перший заступник Міністра підкреслює, що остаточно проблема з дефіцитом ефірного наземного мовлення в Авдіївці та прилеглих районах буде вирішена після будівництва щогли в Покровську. Так, мешканцям Авдіївки будуть доступні 7 FM-радіостанцій, 8 аналогових телеканалів і 32 – цифрових.

«Нещодавно Донецька обласна державна адміністрація погодила план Комісії щодо розбудови телекомунікаційної інфраструктури в Донецькій області. У свою чергу, Міністерство розробило законопроект щодо внесення змін в державний бюджет поточного року з метою фінансування будівництва щогли, – нагадала Еміне Джаппарова. – Таким чином, протягом року щоглу в Покровську висотою 200 метрів буде побудовано. Після завершення будівництва цей об’єкт буде передано в користування державному Концерну РРТ».

Сергій Костинський, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, пояснив рішення Комісії: «Телевізійний сигнал з Очеретиного не потрапляє до «лінії розмежування» через складний рельєф місцевості. Отже, вирішено перенести два передавачі, які діють на 12 та 30 телевізійних каналах, безпосередньо в Авдіївку. Звичайно, залишаються проблеми з регулярними відключеннями живлення через обстріли та безпосередньо самими обстрілами, але це рішення в будь-якому разі краще, ніж відсутність в місті ефірного телебачення взагалі».
Також під час засідання Комісії було підтримана пропозиція Концерну РРТ вивчити питання щодо організації аналогового мовлення однієї з програм Національної суспільної телекомпанії в Широкому Луганської області.

Зазначимо, на сьогодні в Авдіївці мовлять одна державна і дві суспільні радіостанції – «Армія FM» (Міністерство оборони України), «Голос Донбасу» (НСТУ), а також «Перший канал Українського радіо» (НСТУ) на частоті 873 кГц. Українські телеканали та 10 радіостанцій доступні в місті завдяки супутниковому мовленню з таких супутників, як: Amos 7/3, Astra 4А та Eutelsat 9B. Також у місті отримали ліцензію три провайдери програмної послуги, які надають послуги кабельного телебачення: «Онлайн-Україна», «Діджітал Скрінз», «ФОП Маркелова».

Нагадаємо, розвиток мовлення в зоні проведення АТО та на територію Криму здійснюється в рамках роботи міжвідомчої Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення, що була створена в 2015 році при Міністерстві інформаційної політики України.


Перейти до списку публікацій