Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  18 Травня 2017, 16:05

МІП: 18 травня – день пам’яті про жертви та біль, мужність і гідність кримськотатарського народу

Сьогодні, 18 травня, в День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу, Міністерство інформаційної політики України висловлює глибоке співчуття кожному представнику кримськотатарського народу.

73 роки тому Крим було спустошено одним рішенням Сталіна, який вирішив, що корінний народ півострова - загроза. Пам'ятати про цей злочин мусить кожний, аби не дозволити повторення.

Міністр Юрій Стець: «18 травня - день, пам'ять про який викарбовано в серці кожного кримського татарина. День, про який вже знає кожен українець, бо цей біль - спільний. Та сьогодні ми вшановуємо не лише втрату, а ще й мужність, честь і гідність кримськотатарського народу, права якого Україна зобов’язалася захищати заради спільного процвітаючого майбтнього».

Перший заступник Еміне Джапарова: «Колись Радянський Союз, поки кримські татари захищали його на війні, депортував їх жінок, дітей і батьків, подарувавши кримськотатарському народу тавро «зрадник». Нині, називаючи український народ «фашистами», «неонацистами», «екстремістами», Росія використовує той самий сценарій, виправдовуючи свої злочини в Криму та на Донбасі викривленням історії. Саме тому важливо пам’ятати цю трагічну історію минулого, бо сьогодні, коли ми спільно виборюємо наше європейське майбутнє, цілісна Україна - це українська вишиванка та кримськотатарський фес, гопак і хайтарма, петриківський розпис і орнек, трембіта та саз – разом».


Перейти до списку публікацій