Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  13 Травня 2017, 13:05

Еміне Джапарова: «Україна за три роки усвідомила та перезавантажила своє ставлення до кримськотатарського народу»

Із 6 по 8 травня в ArtHub ІА «Укрінформ» для іноземних журналістів пройшли Дні сходу, центру та Криму, на яких Міністерство інформаційної політики України й інформагентство представили кримськотатарську культуру. 

За словами Першого заступника Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарової, цей захід дав змогу українським та іноземним журналістам, які приїхали на Євробачення, дізнатися якомога більше про кримськотатарську культуру. 

«Минулого року Джамала перемогла з піснею про депортацію кримських татар - дуже трагічну сторінку нашої історії. Завдяки Джамалі сотні тисяч людей, не тільки в Україні, але й по всьому світу дізналися про такий народ, який багато століть виборює своє право на цю землю. За останні три роки Україа усвідомила та перезавантажила своє ставлення до цього народу. Мета цього заходу - промоція Криму, українського Криму, кримськотатарського Криму. За ці три роки Крим перетворено на півострів репресій та страху, з якого вичавлюють навіть згадку про Україну та доводять, що про Крим українці забули. Тому, важливо доводити що це не так. Такі заходи – це, окрім іншого, месідж в окупований Крим, що Україна бореться за Крим» , - зазначила Джапарова.

Під час Днів Криму в ArtHub ІА «Укрінформ» для відвідувачів було підготовлено міні-виставку мистецтва кримських татар, на якій представлено національні костюми, ювелірні вироби, кераміку, також гості змогли ознайомитися з експозиціями Юлії Красиленко й Ольги Моргун про рослинний світ Криму, а також з фотовиставкою двох авторів - Сергія Савченка та Якова Вітюка «Відчуття Криму». 6 травня відбулася кавова церемонія за участі лідерів кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва та Рефата Чубарова, на якій лідери народу озвучили мрії про майбутнє Криму. 

«Я думаю, що після повернення Криму все буде по-іншому, не буде так, як було до окупації. Щоб була відновлена Кримська республіка, щоб усі національності могли в Автономному Криму розвиватися і не відчувати жодних утисків», - розповів Джемілєв, розмірковуючи про те, що буде після повернення Криму. 

Окрім іншого, лунали етно-джаз композиції у виконанні музичного гурту Усеіна Бекірова. 

 У рамках другого кримського Дня було продемонстровано старовинний передвесільний обряд «Хина Геджеси» (Ніч Хни), що супроводжується танцями, музикою та співами та символізує прощання дівчини із батьківським домом та подружками перед заміжжям. Виконував обряд творчий колектив «Бадем». 

Дні Криму в ІА «Укрінформ» були проведені в партнерстві з ДП «Кримський Дім» за фінансової підтримки фонду «Відродження». 

Нагадуємо, впродовж 1-14 травня ArtHub ІА «Укрінформ» стає майданчиком для роботи та спілкування іноземних журналістів, що приїхали на Євробачення. У цей період, із метою просування іміджу України у світі, Міністерство інформаційної політики України й національне інформаційне агентство «Укрінформ» проводять заходи з презентації та популяризації українських етнічних, історичних і культурних надбань за участю волонтерів і громадськості.


Перейти до списку публікацій