Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  13 Квітня 2017, 16:04

Еміне Джапарова: «Кримські татари можуть стати основним фактором поглиблення турецько-українських відносин»

11 квітня в ІА «Укрінформ» за участі Першого заступника Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарової відбулися експертні дебати на тему: «Дилеми співпраці Україна - Туреччина: між цінностями та національними інтересами».

У ході дебатів Еміне Джапарова заявила, що питання Криму та кримських татар можуть бути ключовими з точки зору розвитку та поглиблення турецько-українських відносин. «Я особисто вірю в те, що Крим не буде постійно під російською юрисдикцією. Це питання часу. І от саме в цьому аспекті характер і рівень відносин між Туреччиною й Україною є ключовими. Саме з точки зору майбутнього Криму. І це майбутнє без врахування кримськотатарського фактору не є можливим», - пояснила Перший заступник. Джапарова висловила подяку Турецькій Республіці за політику невизнання анексії Криму та додала: «Ми віримо в те, що ця політика буде продовжена».

Окрім того, Перший заступник переконана, що Україна мусить розвивати не тільки бізнесові, політичні, дипломатичні зв'язки та співпрацю в рамках різних платформ, але в першу чергу - комунікаційні зв'язки. «Ми з Послом Турецької Республіки в Україні вже обговорювали питання мого візиту до Туреччини саме з точки зору налагодження медіазв'язків між двома країнами», - зазначила вона.

Надзвичайний та Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні Йонет Джан Тезель, у свою чергу, висловився на підтримку України: «Ми підтримуємо український вибір і її інтеграцію до Європи. Нам потрібна Україна, потрібно, щоб Крим був у складі України. Нам потрібно, щоб в Україні була справжня демократична система».

Участь у дебатах взяли: Еміне Джапарова – Перший заступник Міністра інформаційної політики України; Йонет Джан Тезель - Надзвичайний та Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні; Бурак Пехліван - голова правління Міжнародної турецько-української бізнес-асоціації; Сергій Корсунський - Посол з особливих доручень; Марина Воротнюк - керівник програми дослідження безпеки в Чорноморському регіоні Ради зовнішньої політики “Українська призма”; Надія Коваль - член правління Ради зовнішньої політики “Українська призма”, аналітик, Український інститут майбутнього; Ігор Семиволос - виконавчий директор Центру близькосхідних досліджень тощо.


Перейти до списку публікацій