Міністерство інформаційної політики України


МІП презентувало міжнародній правозахисній організації Freedom House свої аналітичні матеріали

16 березня 2017 року відбулася зустріч керівництва Міністерства інформаційної політики України з представниками міжнародної правозахисної неурядової організації, яка займається підтримкою та дослідженням стану демократії, політичних свобод і дотримання основних прав людини Freedom House. 

Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова розповіла про ключові напрями діяльності МІП, серед яких інформаційна реінтеграція окупованих територій Донбасу та Криму. "МІП реалізує низку проектів і комунікаційних кампаній, необхідних для реінтеграції окупованих територій. Починаючи з відновлення мовлення та захисту інфопростору, закінчуючи контентом, що виробляється, - все відбувається в тісній співпраці з партнерами з громадянського суспільства".

Заступник Міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін зазначив: «В Україні прийнята Доктрина інформаційної безпеки, яка залучить усі органи держави, відповідальні за безпеку, а також  громадські організації, що дасть можливість швидких реакцій. Це також допоможе убезпечити інформаційний простір від загроз, захистивши права наших громадян. Продукування такого документу - це крок із боку держави до налагодження комунікації з суспільством, що передбачає стратегічну роботу зі ЗМІ», - наголосив Золотухін. 

 За словами Державного секретаря Міністерства Артема Біденка, право на свободу слова в Україні – конституційне. «Усі наші документи враховують цей факт, чітко проводячи межу між свободою слова і державним регулюванням, згідно з Основним законом України».

 Держсекретар також закликав представників правозахисної організації враховувати у своїх щорічних звітах «про стан свободи в засобах масової інформації та в мережі Інтернет» аналітичні матеріали МІП (підготовлені спільно з правозахисними організаціями). 

У свою чергу Метью Шааф, директор Представництва Freedom House в Україні, наголосив, що забепезпечення свободи слова, преси та інформації, збереження плюралізму, розвиток медіаграмотності та зміцнення незалежності медіа є найкращою стратегією протидії пропаганді.  «Правда – найкраща контрпропаганда – недаремно так називається одна з публікацій, яку ми сьогодні отримали. Одним з найбільших викликів сьогодні є збереження балансу між захистом безпеки країни та дотриманням найвищих стандартів прав та свобод людини. Блокування контенту – це крайній захід, який слід застосовувати лише в разі необхідності та пропрорційно до загрози». Пан Шааф підкреслив, що Freedom House підтримує вільну і демократичну Україну та сприяє зростанню ролі громадянського суспільства в її становленні.

У зустрічі взяли участь: Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова, заступник Міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін, Державний секретар Міністерства інформаційної політики України Артем Біденко та представники Freedom House: Метью Шааф, директор Представництва Freedom House в Україні, Зорян Кісь, менеджер з адвокації та партнерства Представництва Freedom House в Україні.Адреса цієї сторінки: http://mip.gov.ua/news/1731.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове