Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  15 Березня 2017, 14:03

Е. Джапарова: «В окупованому Криму необхідна присутність міжнародних організацій з метою проведення моніторингу ситуації щодо прав людини»

10 березня 2017 року, в рамках робочого візиту Першого заступника Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарової до м. Лондон (Велика Британія), відбулася прес-конференція на тему: «Анексований Крим: кримські татари та їхня боротьба за свободу».

За словами Еміне Джапарової, в генетичній пам’яті кримських татар Російська Федерація є втіленням репресивної машини, яка ще в часи першої анексії Криму 1783 року застосовувала карну політику щодо нелояльного кримськотатарського дворянства та інтелігенції. «Росія сьогодні – це коли нормою стали доноси, політично мотивовані кримінальні справи, штрафи, обшуки, зникнення людей, каральна психіатрія, заборони мирних зібрань, тиск на адвокатів і звичайних людей. Є нагальна необхідність у присутності в окупованому Криму міжнародних організацій, включаючи ООН, Раду Європи та ОБСЄ, з метою проведення відповідного моніторингу ситуації довкола прав людини», - розповіла Джапарова.

Перший заступник Міністра також наголосила на посиленій мілітаризації Криму на тлі повної ізоляції півострова від міжнародного моніторингу та міжнародних режимів контролю.

Тунне Келам, депутат Європарламенту та лідер Естонського національного руху за незалежність, наголосив на необхідності підтримки корінного народу Криму та його представницького органу – Меджлісу. Він зазначив на неприпустимосты примирення з окупацією та тими наслідками, жертвами яких сьогодні є незгодні мешканці Криму.

Захід відбувся за підтримки Естонського Інституту з прав людини.

У прес-конференції участь взяли: Еміне Джапарова – Перший заступник Міністра інформаційної політки України, Туне Калем – естонський політик, депутат Європарламенту, Орися Люцевич – менеджер українського форуму в Королівському інституті міжнародних відносин.


Перейти до списку публікацій