Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Брифінги та прес-конференції  >  20 Лютого 2017, 17:02

МІП: Комісія з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення прозвітувала за результатами діяльності

20 лютого 2017 року Комісія з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення при Міністерстві інформаційної політики України прозвітувала за результатами своєї діяльності.

Відкриваючи прес-конференцію, Державний секретар Міністерства інформаційної політики України Артем Біденко заявив: «Ми вдячні установам, що разом із Комісією займаються питаннями відновлення мовлення: СБУ, Міністерству оборони України, обласним державним адміністраціям й іншим відомствам. Завдяки їхньому сприянню та технічній і донорській допомозі наших закордонних партнерів, на карті покриття українським сигналом залишилося не так багато “білих плям”. Ми продовжуємо вести переговори, щоб залучити більше додаткових можливостей і покрити ті пробіли, що ще залишилися».

Член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський прозвітував: «Із моменту створення комісії у березні 2015 року, розвиток мовлення відбувався незалежно від того, було державне фінансування чи ні. Це не буде зупиняти нас і в цьому році». За словами Костинського, за два останні роки жодна область не отримала такої кількості частот, як Донецька та Луганська області: «Ми сфокусували свої сили в зоні проведення АТО та на лінії розмежування, де зараз присутня величезна кількість частот і мовників, порівняно з іншими областями України. Найбільшу кількість частот для мовлення отримали програми Суспільного мовлення. Також важливим мовником є «Армія FM», яка закриває більшу частину “білих плям” на лінії розмежування». Розповідаючи про перспективи діяльності Комісії, Костинський заявив: «Маємо великі плани на цей рік, серед яких: розвиток цифрового мовлення в зоні проведення АТО та на півдні Херсонської області, розвиток радіомовлення на “лінії розмежування” та на прикордонні, побудова нових веж і повне покриття “білих плям” українським сигналом».

Заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука розповів про два найбільші досягнення діяльності Комісії за 2016 рік – встановлення телерадіопередавальних веж на г. Карачун та в с. Чонгар: «Побудова станції на Карачуні дозволила практично повністю кількісно відновити аудиторію телеглядачів і радіослухачів, яку мала вежа до зруйнування бойовиками. Будівництво вежі на Чонгарі для мовлення в Херсонській області та на північ Кримського півострова – рекорд із точки зору швидкості будівельних робіт, зараз там проводяться налаштування техніки». Тука також повідомив про плани діяльності Комісії на цей рік: «Для розвитку мовлення в Херсонській області та на територію Криму, планується збільшити висоту вежі в смт. Чаплинка до 110 метрів. Також на кошти з місцевих бюджетів заплановано підвищення вежі в м. Покровськ з 69 до 200 метрів і побудову 150-метрової вежі в с. Бахмутівка для відновлення та розвитку мовлення в зоні АТО».

У заході взяли участь: Артем Біденко - Державний секретар Міністерства інформаційної політики України, Георгій Тука – заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Сергій Костинський - член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Нагадаємо, 21 жовтня 2016 року було затверджено новий склад Комісії з питань відновлення мовлення при МІП. Було переобрано склад Комісії та переформатовано управління – запропоновано формат співголів. Таким чином, співголовами Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення та радіомовлення при МІП стали: Юрій Стець, Міністр інформаційної політики України; Вадим  Черниш, Міністр  з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України;  Юрій  Артеменко, Голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. 


Перейти до списку публікацій