Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Статті та виступи  >  9 Березня 2015, 21:03

Інтерв'ю Міністра Юрія Стеця інформаційно-аналітичному та моніторинговому порталу "Haqqin.az"

Міністр Юрій Стець: «Ви не уявляєте собі масштаб крадійства»

Україна зараз переживає один з найважчих і найдраматичніших періодів своєї новітньої історії. Росія анексувала Крим, підтримує сепаратизм на Донбасі. При цьому російська пропаганда продовжує тиражувати брехню, намагаючись виправдати військову агресію. Як їй протистояти? На ці та інші питання в ексклюзивному інтерв'ю Haqqin.az відповідає Міністр інформаційної політики України Юрій Стець.

- Чи згодні Ви з тим, що Україна програє інформаційну війну Росії, в результаті чого в світі превалює саме російський погляд на події у вашій країні?

- Проблема в тому, що ми її почали програвати дуже давно, задовго до анексії Криму. Ще п'ять років тому в Криму транслювалося 5 російських телеканалів і всього пара українських. А були ж ще й кілограми російської макулатури при практично повній відсутності українських видань. Одним словом, Росія давно вже проводила інформаційну спецоперацію на нашій території і наслідки, а також причини цієї спецоперації світ побачив тільки зараз.

- Але чому українська влада, починаючи з Леоніда Кучми і включаючи Віктора Ющенка, не перешкоджали проведенню цієї інформаційної спецоперації Росії?

- Я теж довгий час не міг знайти відповіді на це питання. Але в підсумку допоміг екскурс в історію України. Перший Президент незалежної України Михайло Грушевський ще в 1918 році, відповідаючи на запитання про те, чому не створюється українська армія, говорив: «Навіщо нам армія? Адже ми не збираємося ні на кого нападати». У підсумку Україна втратила свою незалежність.

На жаль, історія повторилася в тому сенсі, що всі колишні керівники України виходили з того, що ми ні на кого не збираємося нападати, що ми дружимо з Росією. Відповідно, ніхто не звертав особливої ??уваги на те, як у нас в країні проводилася інформаційна спецоперація, як проводився вплив на розум  громадян України. В результаті Росія анексувала Крим і розпалила багаття сепаратизму на Донбасі.

- Зараз не пізно змінювати ситуацію?

- Ніщо та ніколи не пізно міняти. Просто кожен українець зараз повинен задатися питанням: «А що я особисто зробив для доведення до світу правди про те, що відбувається в моїй країні?». Є хороший девіз: «Роби, що можеш, і будь, що буде». Я на своєму посту теж буду робити все, що можливо. Тому що не хочу, щоб потім було соромно перед своїми дітьми. З цієї ж причини, як мені здається, кожен українець повинен зробити що може для протистояння російській пропаганді. І тоді все дуже швидко зміниться на нашу користь.

Уже створено Міністерство інформаційної політики. Для цього ж будуть запущені канал іномовлення Ukraine Tomorrow і військовий телеканал. Безумовно, що найкращим способом протистояння брехливій російській пропаганді є правда. Вона - на нашому боці. Саме тому я впевнений, що ми дуже скоро вирівняємо ситуацію в інформаційному протистоянні з Росією.

- Але Росія виділяє на свою пропаганду величезні кошти. Як Україні конкурувати з таким фінансуванням російської пропагандистської машини?

- У російському бюджеті на функціонування Russia Today в 2015 році було закладено 15,38 мільярдів рублів. Як телевізійний менеджер з великим стажем, можу сказати, що ці цифри свідчать лише про одне - в Росії хтось дуже сильно краде. Це шалені гроші, відсотків 80 з яких просто розкрадається. Ви навіть не уявляєте собі масштаб злодійства.

Україна не збирається конкурувати з російською стороною в питанні розміру бюджету. Ми протиставимо їх брехні нашу правду і зробимо це за набагато менші гроші. Правда не потребує величезного фінансування. Його потребує брехня.

- Наскільки правильно те, що всі українські телеканали належать олігархам? Як це позначається на їх редакційній політиці?

- Саме з цієї причини ми і створюємо державний телеканал іномовлення. Це потрібно, щоб у світі було чути голос офіційного Києва. Це ж треба і для того, щоб з'явився телеканал, не залежний від олігархів.

Ну, а що стосується інформаційної політики приватних українських телеканалів, то всі вони виступають з однієї позиції, називаючи «ЛНР» і «ДНР» сепаратистами, і вони досить об'єктивно висвітлюють події в Україні і виступають за цілісність нашої країни. Так що, тут я не бачу жодної проблеми.

- Азербайджан також є жертвою окупації. Близько 20% території нашої країни ось вже більше 20 років знаходяться під окупацією вірменських збройних сил.

Можливо, нам мало б сенс виробити спільну інформаційну стратегію протистояння брехливій пропаганді країн-окупантів?

- Я не знаю, хто і як цим займається в Азербайджані, але я відкритий для спілкування, для співпраці.

Посилання на джерело


Перейти до списку публікацій