Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Брифінги та прес-конференції  >  5 Серпня 2016, 15:08

МІП запустило комунікаційну кампанію «Три народи – один корінь» до Міжнародного дня корінних народів світу

5 серпня в ІА «Укрінформ» відбулася прес-конференція, присвячена старту та презентації комунікаційної кампанії МІП України «Три народи – один корінь» до Міжнародного дня корінних народів, який відзначається 9 серпня.

В заході взяли участь: Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова, директор ДП «Кримський дім» Олексій Скорик, Голова ГО «Кримськотатарський ресурсний центр» Ескендер Барієв, експерт Інституту демократії імені Пилипа Орлика Наталія Беліцер.

Під час заходу були представлені відеоролики про корінні народи Криму: кримчаків, караїмів та кримських татар, створені у рамках кампанії «Три народи – один корінь», що є складовою більшої тривалої кампанії «Крим – це Україна!». Ролики будуть транслюватися на телеканалах України на правах соціальної реклами. У відео підкреслюється, що кримських татар – 350 тисяч людей, караїмів – 2 тисячі, а кримчаків – 200.

 «Серед корінних народів Криму кримчаків та караїмів залишилось, нажаль, небагато; кримських татар - більше, та зараз, в умовах окупації, виникає загроза їхньому майбутньому. Тому боротьба за Крим є вкрай важливою для кримськотатарського народу», - підкреслила Еміне Джапарова.

Наталія Беліцер закликала ЗМІ повсякчас висвітлювати проблему корінних народів України та підкреслила, що не потрібно ототожнювати тероризм із мусульманством, особливо в контексті кримськотатарського народу, адже він отримав підтримку усього світу як мусульманська спільнота, що підтримує виключно ненасильницькі методи боротьби. 

З погляду Ескендера Барієва, святкування Дня корінних народів та вирішення проблем цих народів, зважаючи на окупацію Криму, є впливом на агресора та гарним сигналом для усього світу, що Україна – правова демократична держава з європейськими цінностями.

Еміне Джапарова також повідомила, що 9 серпня відбудеться міжнародна наукова конференція «Корінні народи України: історія, сучасність та перспективи», на яку приїдуть представники Постійного форуму ООН з питань корінних народів. З їх участю презентують стратегію публічної дипломатії по Криму, розроблену командою експертів. Крім того, в Media Hub покажуть виставу «На спільнім шляху» про відносини українців та кримських татар.

 

 


Перейти до списку публікацій