Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Новини  >  24 Червня 2016, 15:06

У Києві пройшов семінар з питань забезпечення гендерної рівності у сфері оборони

1

23 червня 2016 року в Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського пройшов міжнародний семінар  «Впровадження Національного плану дій України щодо імплементації Резолюції РБ ООН 1325 у секторі безпеки і оборони», за участі Спецпредставника Генсекретаря НАТО з питань жінок, миру та безпеки. 


Радник Міністра інформаційної політики України з питань стратегічних комунікацій Аліна Фролова висловила бачення гендерних проблем та зауважила на важливості розуміння та сприйняття своєї ролі жінками у інформаційній діяльності у сфері безпеки та оборони.

«В Україні традиційно інформаційна галузь належала жінкам: у комунікаційному бізнесі, журналістиці, PR - більшість складали жінки. З початком інфовійни, проти нашої держави, вони, по суті, стали основою інформаційної армії України і взяли на себе важливу роль інформаційного волонтерства на національному та регіональному рівнях. Однак, особливо у сфері безпеки і оборони, жінки подекуди сприймають себе як помічників, надійний тил, а не лідерами процесу. Треба зрозуміти, що більшість обмежень, та таких настанов, є лише у наших власних головах та сприйнятті. І зараз є унікальна можливість змінити таке ставлення до себе: трансформація армії надає багато можливостей, жінкам є що привнести в безпекову сферу, треба лише повірити у власні сили.     

Дмитро Золотухін, радник Міністра інформаційної політики України з питань інформаційної безпеки у своїй 
презентації «Гендерне питання є гібридним інструментом війни» продемонстрував визначну роль, що грають гендерні проблеми у сучасній інформаційній війні, - «Щоб виграти війну, ми повинні змінити сприйняття багатьох гендерних питань у  свідомості - не на полі бою». 

Учасники заходу погодились, що в реаліях сьогодення, враховуючи необхідність проведення глибинної реформи сектору безпеки і оборони, відповідно до стандартів НАТО, такий перший публічний захід високого рівня стане своєрідним майданчиком для обговорення найкращих світових практик у сфері реалізації Резолюції 1325, визначення прогалин, викликів, новітніх тенденцій та пріоритетів для її імплементації як в секторі безпеки України, так і в усьому українському суспільстві загалом, а також надасть можливість створити мультинаціональну мережу зацікавлених експертів.

 


Перейти до списку публікацій