Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  25 Червня 2016, 21:06

МІП розпочинає інформаційну кампанію «Два прапори – єдина країна»

24 червня в ІА «Укрінформ відбулася прес-конференція до Дня кримськотатарського прапора (Bayraq künü), який відзначається 26 червня.

Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова відзначила роль кримськотатарського національного прапора в історії кримських татар як символу їх самоідентифікації та важливість його вшанування поряд з державним прапором під гаслом «Два прапори – єдина країна», особливо сьогодні, коли держава-окупант рішуче налаштована знищити самоідентичність кримськотатарського народу.

«День кримськотатарського національного прапора став частиною політичної та суспільної ідентичності кримських татар. Блакитний колір прапора символізує чистоту і свободу буття нашого народу, яке знайшло своє відображення в його культурі, історії та святах. Єдність кольорів національного та державного прапорів є символічною ознакою єднання двох народів, поєднання їх сил у супротиві агресору. Сьогодні серед кримських татар існує думка, що кримськотатарський прапор в Криму є ознакою українськості», - сказала Еміне Джапарова.

Голова правління Кримськотатарського Ресурсного Центру Ескендер Барієв розповів про історію кримськотатарського прапора та започаткування дня його вшанування, що стало проявом любові кримських татар до своєї Батьківщини, яка передається з покоління в покоління.

 «День національного прапора – це  той захід, який викликає у людей активність, пробуджує бажання любити свою Батьківщину, свій народ. Символічно, що кримськотатарський прапор вшановується 26 червня, адже саме в цей день у 1991 році з моменту скликання другого Курултаю розпочався процес відродження кримськотатарського народу. Вже сьогодні кримські татари мають свої політичні символи – герб, прапор і гімн», - сказав Ескендер Барієв.

 Халісе Зінєдін, автор і ведуча мовного проекту "Elifbe", з нагоди його річниці презентувала 55 випуск програми, присвячений Дню національного прапора кримських татар, що в перекладі кримськотатарською мовою означає Bayraq künü.

 «Тарак-тамга є родовим знаком правлячої в Криму династії Гераїв та уособлює чисте небо(kök) і свободу (azatlıq). Жовтий колір тамги – колір золота (altın), що є символом (timsal) духовної та фізичної чистоти. Тамга, за думкою багатьох дослідників, символізує врівноважені чаші ваг(teraze), силу справедливості (adalete quvet)», - повідомила в програмі Халісе.

 Член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксельпоінформувала про заходи, які відбудуться 26 червня до Дня вшанування кримськотатарського прапора. За її словами урочистості заплановані у Києві, Львові, Харкові та населеному пункті Новоолексіївка Генічеського району Херсонської області та будуть проводитися не тільки на материковій частині України, а й в окупованому Криму.

 «26 червня в Києві пройде 5 заходів: о 16:00 - концерт народного артиста Україні Фемія Мустафаєва; о 18:00 - дитячий конкурс на малюнок національного прапора на Майдані та автопробіг від ТЦ «Більшовик» до Європейської площі; о 20:00 -  хода з кримськотатарським національним прапором від Бессарабської площі до Європейської по вулиці Хрещатик та мітинг на Майдані. Незважаючи на заборони, жорсткий контроль, День кримськотатарського прапора буде відзначено і в Криму. Такі масові заходи, як мітинги, концерти, не плануються. Але з ініціативи молоді буде проведено флешмоб, фотоконкурс, інтелектуальна гра та виставка робіт художників на тему кримськотатарського прапора», - повідомила Гаяна Юксель.

 Народний артист України Фемій Мустафаєв, за його словами, вже четвертий рік поспіль продовжує традицію святкування Дня кримськотатарського прапора.

 «В цьому році я вирішив зробити в київському планетарії великий концерт «Під кримським небом», яким саме і розпочнеться відзначення урочистого дня», - сказав Фемій Мустафаєв.

 

У заході прийняли участь: Еміне Джапарова - Перший заступник Міністра інформаційної політики України; Гаяна Юксель - член Меджлісу кримськотатарського народу;  Ескендер Барієв - голова правління Кримськотатарського Ресурсного Центру; Фемій Мустафаєв - народний артист України; Халісе Зінєдін - автор і ведуча мовного проекту "Elifbe" та радіо-програми "Vatan sedas".

 Кримськотатарський прапор –  стяг блакитного кольору з тамгою золотого кольору (родовий знак правлячої династії Гераїв під час державності кримського ханства). Вперше прапор був прийнятий Курултаєм кримськотатарського народу у 1917 році після лютневої революції у Росії, а затверджений вже як національний 30 червня 1991 року Курултаєм другого скликання. З 2010 року 26 червня відзначається кримськими татарами як День кримськотатарського національного прапора. 22 липня 2012 року Курултай 5 скликання доручив  Меджлісу кримськотатарського народу  розробити та надати для затвердження Курултаю 6 скликання Положення про національний прапор кримськотатарського  народу.

З нагоди Дня кримськотатарського національного прапора (Bayraq künü) Міністерство інформаційної політики України розпочинає інформаційну кампанію «Два прапори – єдина країна», яка покликана привернути увагу українського суспільства та міжнародної спільноти до національного символу кримськотатарського народу. В рамках кампанії передбачається встановлення 80 бордів по Києву, 30 бордів під Києвом, біля 70 сітілайтів, трансляція відеороликів, присвячених кримськотатарському прапора. В неділю, 26 червня, Міністерство долучиться до заходів, які будуть проведені з метою популяризації Дня кримськотатарського прапора, історії та культури кримських татар.

 


Перейти до списку публікацій