Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  24 Червня 2016, 18:06

Еміне Джапарова: "Міжнародні позови України проти Росії - практичний інструмент захисту інтересів держави"

23 червня в ІА «Укрінформ» відбулася прес-конференція «Провадження в міжнародних судових інстанціях: позови України до Російської Федерації щодо окупації Автономної Республіки Крим», організована Мiністерством інформаційної політики.

У заході взяли участь: Еміне Джапарова - Перший заступник Міністра інформаційної політики України; Наталія Севостьянова - Перший заступник Міністра юстиції України.

Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова зазначила, що позовні вимоги України до Російської Федерації щодо окупації Криму демонструють правову лінію захисту інтересів держави та громадян України в Криму.

«Анексія Криму перегорнула порядок в Європі, що було встановлено після Другоі світової війни, зокрема принцип недоторканості кордонів. Анексія здійснена країною-гарантом безпеки України, країною - постійним членом РБ ООН, ядерною країною. Ми не на рівних позиціях. Але захист прав України та українців - основа нашого майбутнього, в якому Крим знову буде Украіною",- зазначила Джапарова.

Перший заступник Міністра юстиції України Наталія Севостьянова повідомила, що на розгляді Європейського суду з прав людини чотири міждержавні скарги України проти Росії щодо фактів порушення Конвенції з прав людини.

«Перший позов, поданий у 2014 році, містить дві заяви. В першій заяві «Україна проти Росії щодо подій в Криму» пред’явлено вимогу щодо повернення Криму та заявлено право на власність, яке було порушено націоналізацією майна Російською Федерацією та обмеженням доступу до державного майна в АР Крим. Друга заява «Україна проти Росії щодо подій на Донбасі» стосується дітей-сиріт, вивезених з окупованого Донбасу на територію Російської Федерації», - нагадала Севостьянова.

Одночасно із судовим провадженням відбувається процес переговорів про звільнення політв’язнів, зокрема, сина Мустафи Джемілєва, зазначила Наталія Севостьянова.

«Третя заява стосувалася Хайсера Джемілєва, на якого в СІЗО здійснювався тиск з метою вплинути на батька. ЄСПЛ виніс рішення, яким зобов’язав припинити вчинення дій, що можуть зашкодити здоров’ю. Однак Росія рішення не виконала. Четверта - стосується подій в Криму та на Донбасі у 2015 році", - наголосила Севостьянова.

За словами Першого заступника, в найближчий до ЄСПЛ будуть подані ще дві скарги: протягом двох тижнів - це скарга щодо заборони Меджлісу кримськотатарського народу, та восени - скарга щодо подій на окупованій території за період 2015-2016 роки.

 


Перейти до списку публікацій