Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  23 Червня 2016, 07:06

Еміне Джапарова: «Українська освіта для кримчан – запорука повернення Криму»

21 червня в ІА «Укрінформ» відбулася прес-конференція, організована Міністерством інформаційної політики та ГО «Фонд «Відкрита політика» на тему: «Нові можливості здобуття української освіти школярам з Криму».

Перший заступник Міністра інформаційної політики Еміне Джапарова зазначила, що можливість отримання української освіти кримськими школярами має стати елементом національної безпеки України.

«Українська освіта для кримських випускників шкіл – запорука втримання України в окупованому Криму, яку окупант намагається вичавити на всіх рівнях. Навіть шкільна освіта в Криму із збільшенням фінансування «військово-патріотичного виховання» перетворилася на сервісну послугу РФ-пропаганди. Наша задача забезпечити та максимально спростити доступ кримським школярам до отримання освіти в Україні. Це має стати елементом національної безпеки держави», – наголосила Джапарова.

Директор Фонду «Відкрита політика» Ірина Жданова повідомила, що для отримання української освіти кримським школярам не потрібний український паспорт або ідентифікаційний код.

«З липня цього року розпочинають роботу освітні центри «Крим-Україна» в містах Київ, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Львів, Миколаїв, Харків, Херсон, де випускники кримських шкіл зможуть здати державну підсумкову атестацію та отримати українські атестати. Школярам необхідно буде надати свідоцтво про народження або будь-яку іншу посвідку. Задача центрів не тільки допомогти в питаннях отримання освіти, але й в питаннях оформлення паспортів та ідентифікаційних кодів, а також пошуку житла», – зазначила Жданова.  

Головний спеціаліст відділу інформаційно-аналітичної роботи департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Світлана Кретович повідомила, що освітні центри «Крим-Україна» створені на базі 12 уповноважених вищих навчальних закладів у відповідних містах.  

За словами Кретович, зарахування вступників з Криму на навчання до ВНЗ відбувається в межах квот на місця державного замовлення.

«Ці квоти будуть встановлені після прийняття відповідної постанови Кабінету міністрів про обсяг державного замовлення», – зазначила Світлана Кретович.

За словами заступника голови Центру громадянської просвіти «Альменда» Валентини Потапової, спрощений Порядок отримання українського атестату є великим досягненням з точки зору захисту прав кримських школярів на освіту в Україні.

«Ми сподіваємося, що крок за кроком ми вирішимо весь спектр питань, пов’язаних із отриманням української освіти й кількість школярів з Криму, які вступатимуть до вишів в Україні, буде значно більшою», – наголосила Потапова.

На прес-конференції було також презентовано інформаційний відеоролик для випускників шкіл з окупованого Криму з описом спрощеної процедури отримання документу про освіту державного зразка, який надає можливість продовжити навчання в українських ВНЗ.

Відео доступне для перегляду на сайті Міністерства інформаційної політики, Міністерства освіти та науки, ГО «Фонд «Відкрита політика»  та ІА «Укрінформ».

У заході взяли участь: Еміне Джапарова – перший заступник Міністра інформаційної політики; Ірина Жданова – генеральний директор ГО «Фонд «Відкрита політика»; Світлана Кретович – завідувач сектором переміщених вищих навчальних закладів Департаменту вищої освіти МОН України; Валентина Потапова – заступник голови Центру громадянської просвіти "Альменда".


Перейти до списку публікацій