Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Брифінги та прес-конференції  >  19 Травня 2016, 17:05

МІП сприяє популяризації рідної мови закордоном

19 травня в ІА "Укрінформ" відбулася прес-конференція, організована командою проекту «Guide UA» та Міністерством інформаційної політики України “Українська мова звучить в столицях Європи”.

Заступник Міністра  інформаційної політики України Артем Біденко під час заходу заявив, що позиція Міністерства - всіляко підтримувати проект: "Ми почали рекламувати проект на зустрічах з послами різних країн, під час поїздок закордон. Ми всією командою Міністерства максимально включаємося та допомагаємо, бо це проект вартий уваги та зусиль."

В'ячеслав Редько розповів, що “Guide UA” - волонтерський проект, який на сьогодні працює у Чехії та Литві, а також веде переговори про співпрацю з Латвією, Польщею, Францією, Австрією, Болгарією та Англією.

Учасники організації планують провести День України у Празі на День Незалежності. Вони зазначають, що коли з’являється українська мова - з’являється символіка. Автобуси маркуються українським прапором, а це означає, що там можна послухати гід українською мовою. Випускаються карти з поясненням українською мовою. Все це поширює інформацію про Україну та сприяє покращенню іміджу держави.

У заході взяли участь: Артем Біденко - заступник Міністра інформаційної політики України; В'ячеслав Редько - голова ГО «Асоціація підтримки прогресивних реформ»; Соня Сотник- радіоведуча.

Зазначимо, що за підтримки МІП, 4 травня цього року у Вільнюсі відбувся запуск перекладу турів українською мовою в екскурсійних автобусах, в рамках проекту "Guide UA".

Нагадаємо, що відповідно до плану діяльності МІП на 2016 рік, відомство розробляє Стратегію популяризації України в світі. Зараз документ знаходиться на громадському обговоренні. МІП і надалі долучатиметься до всіх можливих подій, щоб поширювати українські цінності та традиції за кордоном, таким чином, забезпечуючи популяризацію України у світовому інформаційному просторі з використанням усіх дієвих ресурсів та каналів комунікації, та спрямований на формування та просування позитивного образу нашої держави.


Перейти до списку публікацій