Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Новини  >  16 Червня 2016, 09:06

Міністерство інформаційної політики презентувало Звіт щодо відновлення мовлення в зоні АТО

15 червня відбувся спільний брифінг заступника Міністра інформаційної політики Тетяни Попової, народного депутата України Олександра Бригинця, члена Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Сергія Костинського.

На брифінгу були представлені результати роботи Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телерадіомовлення в зоні АТО та плани на другу половину 2016 року (за результатами спільної поїздки в зону АТО з народними депутатами України)

.

Тетяна Попова звітувала про 55 встановлених передавачів в зоні АТО, що збільшило на 27% загальну кількість ТБ-передавачів, встановлених в зоні АТО на контрольованій Україною території. 

Заступник Міністра представила плани Міністерства інформаційної політики України на 2016 рік по зоні АТО. Вона зазначила, що планується внесення змін до бюджету для фінансування збільшення мовлення обласних каналів та суспільного мовлення в АТО, Херсонській та Одеській областях, внесення змін до чинного законодавства щодо зменшення вартості послуг для телерадіокомпаній, що здійснюють мовлення в зоні проведення антитерористичної операції. Також планується спільний законопроект з Національною радою з питань телебачення та радіомовлення щодо особливого режиму для мовлення на території АТО та прикордонних територіях з Росією. Також у планах МІП побудувати в зоні АТО дві нові телевежі до кінця 3 кварталу 2016 року та почати проект будівництва третьої вежі.

Сергій Костинський повідомив, що все, що можна було зробити за цей рік без бюджетних вливань з боку держави, вже було зроблено.

«Практично вичерпано наявний радіочастотний ресурс для мовлення в регіоні. Завдання, які ми обговорювали в рамках Комісії, – це будівництво нових веж більшої висоти, зменшення навантаження на телерадіоорганізації, які змушені оплачувати електроенергію по тим тарифам, які існують на іншій території, де немає війни, створення окремої програми щодо фінансування НТКУ щодо захисту інформаційного простору», - сказав Сергій Костинський.

Олександр Бригинець зазначив, що зараз на підконтрольних територіях в зоні АТО вдалося забезпечити сталий сигнал українських мовників. Тому потреби у забезпеченні військових частин мобільними супутниковими антенами немає.

«Суттєво збільшилося покриття, і у багатьох місцях уже є український сигнал, є що дивитися», - сказав Бригинець. 


Перейти до списку публікацій