Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  5 Червня 2016, 13:06

МІП: Абітурієнтам із Криму та Донбасу буде надана інформаційна підтримка щодо вступу до українських ВНЗ

3 червня 2016 року в інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулась прес-конференція щодо інформаційної підтримки додаткових можливостей прийому на навчання до вищих навчальних закладів, проходження державної підсумкової атестації та отримання документів державного зразка про повну загальну середню освіту для осіб, місцем проживання яких є територія проведення АТО або тимчасово окупована територія Криму.

У заході взяли участь: Тетяна Попова - заступник Міністра інформаційної політики України, Бойко Григорій - заступник директора департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України, Ірина Жданова - генеральний директор ГО «Фонд «Відкрита політика», Гаяна Юксель - головний редактор інтернет-видання «QHA», Віталій Сизов – аналітик ГО «Донецький інститут інформації».

Тетяна Попова повідомила, що за підтримки Міністерства інформаційної політики України, був розроблений макет додаткових можливостей отримання українського атестату та вступу до вищих і професійно-технічних навчальних закладів для випускників Донбасу та Криму, який буде розміщуватись у газетах «Донецька правда», «Кримське слово» та соціальних мережах і міститиме опис процедури отримання українського атестату та вступу до ВНЗ і професійно-технічних закладів для випускників Донбасу та Криму у 2016 році. Також «Фондом «Відкрита політика» був розроблений ТВ- і радіоролик, який буде запущений в ефір у містах Донбасу та Криму.

Гаяна Юксель проаналізувала освітню ситуацію в Криму і підвела підсумок: «Система освіти на півострові повністю адаптована до ідеологічних потреб держави-окупанта, і Україна має «простягнути руку» кримським студентам - це є тим «мостом», що пов’язує нас з окупованими територіями. Це та робота, яку ми будемо проводити, думаючи про повернення цих територій».

Віталій Сизов підтвердив, що потрібно створювати умови, щоб громадянам України було зручно складати іспити, не ризикуючи життям. Представники Міністерства освіти і науки України та «Фонду «Відкрита політика» розповіли про порядок прийому на здобуття вищої та професійно-технічної освіти осіб, які проживають на тимчасово окупованих територіях України.


Перейти до списку публікацій