Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  3 Червня 2016, 17:06

Еміне Джапарова: «Контент про Крим та кримських татар в Україні – складова повернення півострова»

2 червня в ІА "Укрінформ" відбулася презентація підсумків мовлення радіо-програми "Vatan sedası", яка стала спільним проектом Міністерства інформаційної політики України та Першого каналу Українського радіо. 

За словами Першого заступника Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарової, проект став частиною кампанії «Крим – це Україна», головна мета якої – згуртування української суспільної думки щодо Криму, а також інформаційна реінтеграція окупованого півострова. 

«Програма "Vatan sedası" – це історії звичайних людей, які переїхали з Криму, більшість із яких – ідеологічні переселенці. Виклик у тому, що вони опинилися в ситуації розриву з Батьківщиною. Їм потрібні майданчики, аби відчувати зв’язок зі своєю культурою, мовою, Кримом. Тож проект – це платформа для адаптації та комунікації переселенців. Це провідник нашої культури. Це спосіб наблизити один народ до іншого», - підкреслила Джапарова. 

Ведуча та авторка проекту Халісе Зінєдін повідомила, що програма виходить на хвилях Українського радіо з травня 2015 року під хештегом «усе, окрім політики».

«За один рік слухачі ознайомилися зі 120 історіями кримських татар. Кожен гість програми – це сучасна історія життя кримськотатарського народу. У кримських татар виник вимушений розвив соціальних, побутових та родинних зв’язків. Люди, приходячи до нас у студію, розповідають про свій емоційний стан, про свої перемоги і невдачі. У сучасних умовах культурна ідентифікація кримських татар зазнає змін. І ми повинні бути почуті не тільки в Україні», - заначила ведуча.

Директор громадської організації «Суспільне здоров’я» Есма Аджиєва відзначила, що проект "Vatan sedası" став комунікативним майданчиком, який у майбутньому сприятиме створенню кримськотатарського культурного центру.

«У роботі Українського радіо тема кримських татар і Криму була завжди послідовна і наскрізна. Українське радіо започаткувало цикл спеціальних тематичних програм, серед яких і  "Vatan sedası". Українське радіо входить до лідерів за кількістю слухачів. Тож чути ці історії, деякі з яких – кримськотатарською мовою, – це взаємна інтеграція українців та кримських татар», - зазначила головний редактор Першого каналу Українського радіо Аліна Акуленко.

Програма "Vatan sedası" («Голос Батьківщини») виходить в ефір щотижня з травня 2015 року, в понеділок та четвер о 18:10. Програма триває 20 хвили та виходить кримськотатарською, російською та українською мовами.

У рамках інформаційної реінтеграції Криму також транслюється програма «Musafir vaqti» («Час гостя») та курс кримськотатарської мови «Elifbe», що виходять щотижня на радіо «Крим.Реалії» та на сайті «Крим.Реалії» відповідно.

У заході  взяли участь: Еміне Джапарова – Перший заступник Міністра інформаційної політики України; Аліна Акуленко – головний редактор Першого каналу Українського радіо; Есма Аджиєва – директор громадської організації «Суспільне здоров’я»; Халісе Зінєдін – ведуча та автор проекту "Vatan sedası".


Перейти до списку публікацій