Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  16 Травня 2016, 20:05

МІП: У Вашингтоні в Центрі Атлантична Рада (Atlantic Council) презентовано фільм про Крим

16 травня у Вашингтоні, в науково-дослідницькому Центрі Атлантична Рада (Atlantic Council)  відбулась панельна дискусія «Запобігаючи новій трагедії: положення кримських татар в Криму».

За словами Першого заступника Міністра інформаційної політики України Еміне Джеппар, захід був присвячений обговоренню питання дедалі зростаючої репресії кримськотатарського народу в окупованому Росією Криму. Головною темою панелі стала дискусія з приводу тяжкого становища кримських татар і тому, як США та європейські країни повинні реагувати на ситуації, в яких порушуються права людини. Окрім того, учасники обговорювали шляхи за допомогою яких  Захід може сприяти відновленню територіальної єдності України. 

Важливою частиною заходу став документальний фільм, в якому детально розповідалося про життя кримських татар сьогодні у Криму, створений за підтримки Міністерства інформаційної політики України.

Еміне Джапарова поділилася з учасниками конференції власною історією. 

«Цей відеоролик – частина мого особистого болю, а не просто фільм, в якому говориться про порушення прав людини та анексію Криму. Це – біль мого народу, який зараз живе там, за таких обставин. Якщо ми і далі закриватимемо на все очі та мовчатимемо, ця трагедія може статися з будь-ким. Тим часом Росія продовжує забирати надію у кримчан та українців на те, що Крим бодай колись знову стане українським. Її стратегія – тримати населення в атмосфері постійного страху. Ідея полягає саме в тому, що будь-який кримських татарин, не обов’язково політично активний, має розуміти, що він може стати наступною жертвою. Російські ЗМІ намагаються всіх переконати в тому, що кримчани – щасливі, та це неправда. На сьогодні бути кримським татарином у Криму – небезпечно».

Надзвичайний і Повноважний Посол України у Сполучених Штатах Америки Валерій Чалий говорить: «Росія та Володимир Путін зробили одну велику помилку: якщо ви подивитися цей фільм, ви побачите, що для кримськотатарського народу немає іншої Батьківщини, ніж Крим. Багато татар живуть на світі, але кримські татари хочуть жити лише в одному місці. Так само як і українці – в їх серцях є одна Батьківщина. Тому ми не полишатимемо спроб повернути Крим Україні, навіть якщо це буде потребувати багато часу. Це – лише початок нашої боротьби. І, повірте, ми переможемо».

Нагадуємо, що 10 травня 2016 року в Нью-Йорку, розпочала роботу 15 сесія Постійного Форуму ООН з питань корінних народів під гаслом «Корінні народи: конфлікт, мир та вирішення». Україну на сесії представляла Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова. Постійний Форум ООН з питань корінних народів (ПФ) – один з 3-х механізмів ООН, який опікується питаннями корінних народів та є вищим дорадчим органом ООН.


Перейти до списку публікацій