Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Новини  >  19 Травня 2016, 09:05

Еміне Джеппар: «Наша активність в ООН дратувала росіян»

В рамках 15 сесії Постійного Форуму ООН з питань корінних народів(ПФ), що завершиться 20 травня 2016 року, було проведено захід «Корінний народ Криму – кримські татари: шляхи виживання та захисту прав». 

За словами Першого заступника Міністра інформаційної політики Еміне Джеппар, мета заходу полягала в підвищенні рівня обізнаності  міжнародної спільноти щодо кримських татар та їх культури, історії, в тому числі сучасної. 

«РФ активно використовує «незалежних експертів» разом із журналістами та диломатами, які подорожують світом із казками про «злагоду та щастя» всіх народів в «російському» Криму. Одна частина розказує, інша показує «кримнаш». Наша задача на ПФ була донести реальну картину Криму та не дозволити переконати представників з більше ніж ста країн у «дбайливому ставленні» до кримських татар. Звичайно, наша присутність та активність їх дратувала», - згадала Джеппар. 

Вона також зазначила про презентований в рамках заходу відеокліп «Ми – кримські татари», який вустами самих кримських татар розповідає про народ Криму. 

«Відеоролик «Ми – кримські татари» - це основне про наш народ за 6 хвилин. Наші герої – це кримські татари різного віку та статі, які за 6 хвилин розказують про головне щодо наc самих. Це те, як ми бачимо себе в системі інших народів та культур. Він позбавляє фобій та викривлених радянських уявлень про корінних жителів Криму, він буквально показує, як кримські татари виглядають, що цінують та для чого живуть. Ролик – про корінний народ Криму, який є європейським, освіченим, миролюбним, працьовитим та інтегрованим до різних мов та культур», - заначила Джеппар. 

Окрім цього, було проведено дискусію щодо сучасного становища народу в умовах окупації та шляхів забезпечення прав народу в Криму.

Захід було проведено за підтримки Естонського Інституту з прав людини, а також за участі МІП та Меджлісу кримських татар. Він став частиною започаткованого  в вересні 2015 року проекту «Захист  прав кримських татар засобами публічної дипломатії». Фінансується проект МЗС Естонії в рамках Програми розвитку та співробітництва Естонії. Триватиме до 2017 року.

Його мета - розроблення Стратегії публічної дипломатії кримських татар з метою підвищити рівень обізнаності світу щодо народу та його культури, історії та сучасного положення, а також вироблення відповідного контенту: фотовиставки, відеороликів тощо. 


Перейти до списку публікацій