Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  10 Травня 2016, 08:05

МІП та "Радио Вести" представлять проект "Крим. Декомунізовані"

10 травня "Радио Вести" та Міністерство інформаційної политики запускають проект "Крим. Декомунізовані".

Кожного дня з 10 по 14 травня в ефірі радіостанції будуть з'являтися ролики з розповідями про історичні назви кримських міст та сіл. Слухачі дізнаються про такі села, як Улакли, Орталан, Катирша-Сарай, Шейх-Кой та Кокоз. За словами журналіста "Радио Вести" Ксенії Туркової, зараз необхідно якомога більше розповідати українській та світовій аудиторії про Крим.

"Кримська топоніміка - це особливо важлива тема. Після депортації кримських татар у 1944 р. по Криму пройшовся каток топонімічних репресій. Сотні (сотні!) історичних, в основному кримськотатарстких назв, були стерті - замість них з'явились радянські найменування. Таким чином, було стерто й історичну пам'ять про корінний народ Криму. Верховна Рада нещодавно прийняла рішення, що поки не буде декомунізовувати Крим. Але це не означає, що початкові назви міст та сіл півострова мають залишатись у забутті. Важливо вивчати їх. Для цього і потрібен наш проект. А час його виходу ми вибрали не випадково. Саме у ці дні на Євробаченні виступатиме кримськотатарська співачка Джамала. Мені здається, така пам'ять про її Батьківщину стане для неї найкращою підтримкою", - зазначила Туркова.

Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова прокоментувала: «Після анексії Криму Україна наново відкрила для себе кримських татар. Якщо раніше українське суспільство було сповнене фобій щодо кримськотатарського сепаратизму, земельних самозахоплень тощо, які артикулювалися офіційними особами та ЗМІ, то сьогодні відчувається запит на те, аби дізнатися, хто ж такі насправді кримські татари. Те, що вони патріоти – українці вже знають. Тепер є запит на мову, культуру, історію, побут народу. Проект «Крим. Декомунізовані» якраз і спрямований на задоволення такого запиту».

Проект "Декомунізовані" виходить на "Радио Вести" вже місяць. Його автором стала ведуча Ксенія Туркова - журналіст, кандидат філологічних наук, спеціаліст із медіатексту. Проект буде представлений на тижні Євробачення – 2016, що відбудеться в Швеції, де Україну представлятиме Джамала, яка виконає пісню «1944» про депортацію кримських татар. З 20 травня 1944 року, коли депортація була закінчена, радянська влада почала політику знищення пам’яті про корінний народ Криму – кримських татар. Головним інструментом такої політики стала майже повна заміна історичних кримськотатарських назв міст та сіл.


Перейти до списку публікацій