Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  25 Лютого 2016, 14:02

МІП враховує аналіз міжнародних організацій в розробці нормативів щодо захисту свободи слова в Україні

Amnesty International опублікувало звіт про дотримання прав людини в світі в 2015-2016 рр, де правозахисники, серед найбільших загроз правам людини в Україні, назвали тиск на ЗМІ і журналістів з проросійськими поглядами, продовження конфлікту на Донбасі, проблеми з розслідуванням злочинів на Майдані, обмеження прав ЛГБТ і складну ситуацію в анексованому Росією Криму.

Зокрема, в звіті Amnesty International зазначає, що Україна йде вірним шляхом, але є винятки над якими треба працювати: «…Україна і Грузія, як і раніше, прагнуть до створення вільного середовища в широкому сенсі цього слова, при цьому не уникнувши метань і коливань. На Україні стало вкрай небезпечно висловлювати проросійські погляди: проросійський журналіст Олег Бузина був застрелений двома вбивцями в масках в квітні, а журналіст Руслан Коцаба став першим українським в'язнем совісті за п'ять років, після того як в лютому його залишили під вартою щодо звинувачень в державній зраді..».

Міністр інформаційної політики України Юрій Стець заявив: «Ми йдемо шляхом свободи слова та демократії, однак є ситуації, де, в умовах війни, наша держава не може впливати на перебіг тих чи інших подій. Інформаційна війна, що розгорнулася в нас ще задовго до окупації територій України, призвела до страшних наслідків та втрат людських життів. Тому, розхитуючи ситуацію фейковими історіями, країна-агресор заводить наших громадян в стан, коли вони не розуміють, де шукати їм правди. Також в Україні триває реформа правоохоронних органів та судова реформа, які є фундаментом для подальших демократичних перетворень. Це стає подразником для недоброзичливців України, що користуються періодом змін і впровадженням реформ, яким потрібен час для адаптації, компрометуючи та створюючи умови для виникнення подібних ситуацій».

Міністерству інформаційної політики України важливий такий аналіз з боку міжнародних організацій. Тому, вивчивши детально звіт, відомство зробить свій аналіз та врахує необхідні моменти в законодавчих ініціативах, які розроблятимуться МІП у 2016 році, що забезпечать інформаційний суверенітету України, шляхом сталого розвитку національного інформаційного простору та захисту цього процесу від зовнішніх і внутрішніх загроз. В кінці року, відомство, так само презентує звіт, де буде висвітлено пакет нормативних документів з підтримкою свободи слова в роботі журналістів.

Однак, слід зазначити, що деякі кроки в цьому напрямку виконано – у 2015 році МІП вже розроблено пакет нормативів в напрямку інформаційної безпеки України. Це Концепція інформаційної безпеки України, Доктрина інформаційної безпеки України та Закон «Про систему іномовлення України». Зараз відомство робить сприятливі умови та підгрунття для реалізації цих ініціатив. Деталі можна вивчити на офіційному веб-сайті відомства.

Щодо порушень прав людини, що склалася в окупованому Криму, МІП в цьому напрямку допомагає правозахисникам інформувати міжнародну спільноту про злочини Росії в Криму. 

Підтримка діяльності правозахисних організацій є стратегічним напрямом роботи Міністерства інформаційної політики України.

Кримські правозахисники ретельно відстежують факти порушення прав людини на анексованому півострові. Наше першочергове завдання – забезпечити їх додатковими можливостями для інформування міжнародної спільноти про злочини Росії в Криму. Ми  допомагаємо і будемо допомагати  кримчанам, які постраждали від дій країни-агресора, захистити свої права в Європейському суді. 

 


Перейти до списку публікацій