Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Проекти Міністерства  >  Докази для Гааги  >  Фотоматеріали  >  Росіяни, захоплені в Україні відправляли повідомлення додому

КИЇВ, Україна (AP) — У статті від 19 травня про двох чоловіків, ідентифікованих як російські вояки, захоплених на території України, при другому згадуванні одного з них, Associated Press використали невірне прізвище. Замість «Смирнов» слід читати «Александров».

Правильна версія статті наведена нижче:

Росіяни, захоплені в Україні, передають привіт рідним

Російські вояки, які потрапили в полон на території України після отримання поранень, передають привіт своїм сім’ям поки навколо них вирують суперечки

Автор:ДМИТРО ВЛАСОВ

Associated Press

КИЇВ, Україна (AP) — На вузьких койках київського госпіталю, відчуваючи біль та самотність, знаходяться двоє чоловіків в той час, як навколо них продовжують розгортатися суперечки. Чоловіки кажуть, що вони є російськими військовими, яких було поранено й захоплено під час виконання службових обов'язків у неспокійному сході України, українська влада стверджує, що вони є безумовним доказом того, що Росія веде війну проти України, а Москва продовжує гаряче заперечувати подібні закиди.

Представники Amnesty International та Організації з безпеки і співробітництва в Європі, яка спостерігає за хитким припиненням вогню на сході України, відвідали чоловіків у вівторок і впевнились в тому, що вони перебувають в досить хорошому стані.

«Мені було надано професійну медичну допомогу та зроблено операцію. Своїм рідним я хотів би передати, що зі мною все добре, я живий і здоровий», — каже той, що назвався Євгеном Єрофєєвим, капітаном російської армії. «Мені дуже не вистачає моєї сім'ї та рідних», — відповідає журналістам, що навідалися разом з міжнародними представниками, інший чоловік, сержант Олександр Александров. У відео-зверненні, розміщеному Службою безпеки України, чоловіки говорять, що брали участь в операції з розвідки в Луганській області в суботу в той час, коли вони були обстріляні, поранені і захоплені в полон. Обидва кажуть, що належать до бригади, яка базується в російському місті Тольятті, і була закинута до України більш ніж на місяць; Александров сказав, що належав до батальйону з 220 вояків.

Протягом бойових дій на сході Україні, що тривають вже рік, під час яких загинуло щонайменше 6 100 людей, Росія постійно заперечувала твердження Києва та Заходу про те, що Москва перекидає свої війська та озброєння для підтримки проросійських повстанців. Заяви Єрофєєва і Александрова є прямим оскарженням таких заперечень.

«Ми маємо справу зі звичайними військами збройних сил Російської Федерації», — каже прес-секретар Служби безпеки України Маркіян Лубківський.

І Кремль, і Міністерство оборони Росії відкидають твердження, що Єрофєєв і Александров є російськими військовими. Прес-секретар Міністерства оборони заявив у понеділок, що вони є колишніми військовими, а російський уряд заявляє, що будь-які росіяни, які воюють в Україні, знаходяться там в якості добровольців. Залишається неясним, які заходи вживатиме Москва відносно двох госпіталізованих чоловіків. Лубківський заявив, що на вівторок, «ми не отримали жодного запиту від Кремля або Російської Федерації про захоплених військових…. На даний момент питання не стоїть про передачу» чоловіків до Росії.

Прес-секретар Amnesty International в Україні Богдан Овчарук, якого цитує інформаційне агентство «Інтерфакс», каже, що ці двоє чоловіків просили зустрічі з російським консулом. Але ні про який візит консула інформації не надходило. Прес-секретар Білого дому Джош Ернест у Вашингтоні заявив, що США як і раніше розчаровані «дестабілізуючою діяльністю Росії в Україні», в тому числі потоком російської техніки та військ через кордон. Він заявив, що США та їхні європейські партнери рішуче підтримали економічні санкції проти Росії. Ернест додав, що російські дії будуть обговорюватися під час зустрічі лідерів США та G-7 в Німеччині наступного місяця. Павло Фельгенгауер, російський військовий аналітик, припускає, що Росія може спробувати здійснити обмін на цих двох. Україна неодноразово закликала звільнити Надію Савченко, військового офіцера, що перебуває у в'язниці в Росії вже майже рік за звинуваченням у тому, що вона допомагала під час мінометного обстрілу, під час якого було вбито двох російських журналістів в Україні. Фельгенгауер також розповів Associated Press, що «єдиною людиною, яка насправді може прийняти рішення зняти гриф секретності про будь-яку участь Росії на Донбасі (східна Україна), є Президент Росії Володимир Путін». В Самарі, обласному центрі російського регіону, до складу якого також належить місто Тольятті, жителі, схоже, готові повірити твердженням їхнього уряду про те, що в Україні воюють тільки російські добровольці.

«Я підтримую тих, хто добровільно пішов воювати за Донецьку Народну Республіку і виконує свою місію», каже житель Самари Володимир Столяров, використовуючи назву одного з двох самопроголошених сепаратистських урядів України. Українські військові заявляють про те, що їхні позиції в декількох місцях на сході країни зазнали обстрілу артилерійським та мінометним вогнем у вівторок, незважаючи на припинення вогню, який було оголошено в лютому. Інформація про втрати відсутня.

Дана стаття містить матеріали авторів Associated Press Джима Хайнца, Москва, і Олександра Рослякова, Самара

Матеріал взято з сайту http://bigstory.ap.org/