Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Проекти Міністерства  >  Підтримка журналістів

Підтримка журналістів

Міністерство інформаційної політики України вважає одним з головних своїх завдань - захист прав на отримання, доступ та поширення інформації.

Заступник Міністра інформаційної політики Тетяна Попова займається впровадженням експериментального проекту Еmbedded journalism (прикріплення журналістів до військових підрозділів).

Усвідомлюючи важливість об’єктивного і неупередженого інформування суспільства і світової громадськості про хід Антитерористичної операції, прагнучи надати максимально можливий доступ представникам ЗМІ до інформації  про діяльність Збройних сил України в ході проведення АТО, між керівництвом ЗМІ, представником ЗМІ (журналістом, фото-, відео-кореспондентом тощо) та Міністерством оборони України будуть укладені відповідні угоди щодо залучення представника ЗМІ до складу військової частини ЗСУ з метою виконання своїх редакційних обов’язків і висвітлення діяльності даної військової частини.

Наразі триває узгодження пунктів договору з робочою групою представників ЗМІ, міжнародних інформаційних агенцій та медіа-юристами. З Генеральним штабом ЗСУ погоджено 4 напрямки для розташування підготовлених військових журналістів у військових підрозділах на ротаційній основі. Обов'язковими вимогами для участі у проекті буде наявність сертифікату про проходження тренінгу військового журналіста та страхування життя.

У випадку порушення вашого права на інформацію тими чи іншими установами або органами влади, ви можете звернутися до МІП за адресою [email protected] або [email protected]

Ваша скарга буде розглянута у найкоротші терміни.

Як отримати картку акредитації журналіста в зоні АТО

PDF-презентація спільного проекту МІП та МОУ

                                                        Шановні журналісти!

Міністерство оборони України спільно з Міністерством інформаційної політики України продовжують проект «Embedded journalists» – закріплення журналіста за військовою частиною в зоні АТО, та запрошують журналістів взяти участь.

На посаду Embedded journalists передбачено 4 точки з щотижневою ротацією.

Участь у конкурсі на Embedded journalisms можуть взяти журналісти, які мають:

  1. Страховий поліс на роботу журналіста в зоні бойових дій
  2. Сертифікат про проходження спеціалізованого тренінгу військового журналіста.
  3. Допуск до роботи в зоні АТО від СБУ (можливо буде встановлена додаткова перевірка).
  4. На момент прикріплення журналіст має перебувати у відмінному фізичному стані. Перед прикріпленням представники ЗМІ повинні консультуватися з лікарем(-ями) щодо свого стану здоров’я. Журналіст усвідомлює, що у випадку, якщо у нього виявляться в анамнезі захворювання серця або легенів, а також ішемічної хвороби, або інші хронічні чи поширені захворювання, або схильності до таких хвороб, а також у період вагітності не можуть брати участь у таких заходах. ПРЕДСТАВНИК ЗМІ декларує відсутність у нього будь-яких травм, або наслідків травм, що можуть спровокувати хворобу під час прикріплення.

Статус Embedded journalists передбачає підписання контракту між журналістом, ЗМІ і Міністерством оборони України про нерозголошення державних таємниць та інформації, яка може загрожувати інформаційній безпеці України. З журналістом буде постійно працювати прес-офіцер.

Редакція ЗМІ, представником якого є Embedded journalists, має гарантувати дотримання вимог трудового кодексу та класифікувати перебування журналіста в зоні АТО як офіційне відрядження.

ПРЕДСТАВНИК ЗМІ повинен обов’язково мати при собі засоби індивідуального захисту, що включають в себе, як мінімум, бронежилет не менше 4 класу захисту, шолом з відповідним маркуванням “Преса”, мати при собі медичну аптечку (в ній має бути все необхідне для надання першої медичної допомоги) та вміти нею користуватися.

 Місце перебування журналіста: р-н Широкине, Піски, Авдіївка, Щастя.

 Від редакції на одну точку на один тиждень максимально може бути приписано на embedment не більше 2 представників редакції.

 Просимо надсилати необхідні документи на адресу [email protected] за два тижні до запланованої дати перебування в АТО. Договір страхування життя та здоров’я зі страховою сумою не менше 100 тис. грн. або в іноземній валюті за курсом НБУ на дату укладання договору можна отримати у членів наступних об’єднань страховиків:  Асоціація страховий бізнес, Ліга страхових організацій України, Українська федерація убезпечення.

Примітка: за довідками можна звернутися до генерального директора Асоціації страхового бізнесу Білошицької Людмили Анатоліївни - 067 547-27-01